MojAndroid

Android smartfóny, tablety, netbooky a iné zariadenia sa pomaly stávajú bežnou súčasťou nášho života. Android síce ešte ani zďaleka nezasiahol všetky odvetvia, avšak tomu, že úspešne expanduje nasvedčuje aj rozhodnutie spoločnosti AutoDesk, ktorá pripravuje vydanie aplikácie Autocad WS na 20. apríla tohto roka. AutoDesk tak umožní architektom, dizajnérom a inžinierom pracovať na svojich projektoch – stiahnuť, prezerať a upravovať  priamo zo svojho Android zariadenia. Tu je zoznam všetkých funkcií, ktoré aplikácia ponúkne:

  • Online DWG prehliadač— pristupujte ku svojím AutoCad projektom hocikde, všetko čo potrebujete je iba webový prehliadač.
  • Webový CAD— upravujte svoje nákresy online s použitím známych a intuitívnych kresliacich nástrojov.
  • CAD pre Apple iOS a Android zariadenia— pracujte s AutoCad kresbami priamo na svojom Android alebo Apple iOS zariadení.
  • Bez potreby softvéru— pozvite tímových kolegov pre posúdenie vášho projektu online.
  • Spolupráca v reálnom čase— spolupracujte s účastníkmi projektu z rôznych miest v reálnom čase.
  • Zaznamenávanie zmien— zmeny v nákresoch sa nahrávajú na časovej osi pre budúcu kontrolu.
  • Offline práca— pracujte so svojimi DWG súbormi offline, bez potreby pripojenia cez WiFi alebo 3G.

Aplikácia vzhľadom na profesionálne zameranie nezaujme veľké masy ľudí, ale časom by sme sa mohli dočkať ďalších podobných aplikácií zameraných napríklad na profesionálnu grafiku alebo iné oblasti. Osobne si viem živo predstaviť napríklad prácu s grafickým softvérom na Android tablete. Akú aplikáciu by ste vy privítali vo svojom Android smartfóne či tablete?

17.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+