MojAndroid

Známa hackerská skupina Anonymous reagovala aj na poslednú vlnu teroristických útokov v Paríži a vydala vyhlásenie, podľa ktorého chystá voči teroristickej organizácii Islamský štát vlnu kybernetických útokov. K Anonymous sa pridala aj ďalšia hackerská skupina BinarySec. Ich spoločným cieľom je vymazať z internetu všetok teroristický obsah. Týmto spôsobom chcú zabrániť šíreniu teroristickej osvety na internete a spomaliť nábor nových členov.

Na videu si môžete pozrieť oficiálnu výzvu Anonymous, no ak nerozumiete po francúzsky, použite preklad pomocou tituliek. Podobný postup zvolila hackerská skupina aj po útoku na redakciu CharlieHebdo, keď boli zverejnené mená mnohých užívateľov na sociálnych sieťach spojených alebo vyjadrujúcich náklonnosť k myšlienkam teroristickej organizácie. Podobný postup zrejme zvolia aj teraz, no je možné, že snaha organizácie zájde ešte ďalej.

Zdroj: YouTube via Startitup.sk

16.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+