MojAndroid

Českí vývojári majú v rukách veľmi ambiciózne zariadenie, ktoré si na portáli s davovým financovaním Kickstarter získalo množstvo pozornosti. Bezpečnostná kamera Angee je užitočná, šikovná, má množstvo inteligentných funkcií a všetko nasvedčuje tomu, že stovky užívateľov z celého sveta sa nevedia dočkať, kedy im bude doručená domov.

Princípom zariadenia je kamera otočná o 360°, ktorú môžete umiestniť kdekoľvek v domácnosti. Kamera následne monitoruje domácnosť a prostredníctvom senzora je schopná rozoznať pohyb. Ak zaznamená pohyb v prípade, že nie ste doma, ihneď vás na to upozorní prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pomocou tej si tiež môžete nechať zobraziť živý prenos z vašej domácnosti aj v prípade, že senzor nezaznamenal žiaden pohyb.

angee

Okrem toho je možné kameru nechať snímať konkrétne miesta v domácnosti, vďaka čomu viete takto zabezpečiť všetky vaše cennosti, ale aj tie oblasti v byte, kde hrozí nebezpečenstvo úrazu pre vaše dieťa. Do výbavy kamery patrí celý rad ďalších funkcií, vďaka ktorým prekonáva drvivú väčšinu svojej konkurencie. Šikovné zariadenie je tak populárne, že za 20 dní na portáli Kickstarter vyzbieralo už cez 270 000 dolárov. Do konca kampane pritom zostáva ešte viac ako mesiac, no cieľ 250 000 sa už podarilo naplniť a všetko navyše bude teraz iba bonusom.

Zdroj: Kickstarter via applikace

8.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+