MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou Raduzzz, ktorý má problém so zálohovanými fotografiami.

Používateľ Raduzzz sa pýta:

Zdravim,skusal som hladat tento problem avsak som nic nenasiel, otec (dochodca) ma zakupeny Acer telefon.Dosiel za mnou s tym ze mu pomaly nacitava fotky, videa .Zistil som ze ma vsetko ulozene mimo telefonu v aplikacii Fotky Google. Chcel som mu to stiahnut spat do telefonu avsak netusim akym sposobom. Vedeli by ste mi niekto z vas objasnit ako to cele funguje? Dakujem vam za pomoc.

Odpoveď od Stano36

Stiahni fotky a videá cez PC a premiestni potom do mobilu (najlepšie na SD kartu) do príslušného priečinka ktorý má vytvorený fotoaparát. Prihlás sa do Google pod otcovým menom, otvor Google aplikácie – Fotky , označ fotky a stiahni. Fotky a videá sa ti stiahnu do zip súboru a ďalej si už poradíš. Synchronizácia fotiek môže byť zapnutá ale nedávaj možnosť Uvoľniť miesto v zariadení lebo sa problém zase zopakuje.

Odpovedá Ondrej z MôjAndroid.sk

Aplikácia Google Fotky zálohuje automaticky fotografie, no zo zariadenia ich sama nevymaže. Deje sa tak len na pokyn používateľa. Stačí, aby otec neklikal na možnosť “Uvoľniť miesto”. Fotky sa dajú z aplikácie Google Fotky stiahnuť jednotlivo (pri každej fotke Možnosti > Uložiť do zariadenia), alebo ako písal Stano, nárazovo v ZIP súbore z webu. 

Náš tip
AndroidForum.sk: Problém s Wi-Fi a Bluetooth pripojením #31

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

19.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+