MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou Pcolus, ktorý má problém s Wi-Fi a Bluetooth pripojením na svojom zariadení Huawei P8 lite.

Používateľ Pcolus sa pýta:

Zdravím, mam taký problém s telefónom, ci sa s tým niekto nestretol. Mam Huawei P8 lite a keď som pripojený na wifi, zároveň si púšťam hudbu cez BT na reproduktore, tak sa mi wifi signál stráca, buď mi nefunguje nič čo je cez wifi (Facebook, a pod.) alebo je signál velím slabý. Stretol sa niekto s tým, pripadne vie niekto,čo by som mohol robiť?

Odpoveď od Stano36:

Bol tu podobný problém a vyriešila to až reklamácia (WIFI BT problém). Skús zmerať rýchlosť WiFi pripojenia na rôznych zariadeniach, či sa budú údaje približne zhodovať. Možno máš slabší príjem a preto ti nezvláda dve spustené aplikácie pripojené k sieti. Robí ti to aj v iných WiFi sieťach ?

Odpoveď od sajmon_TM:

Bluetooth pracuje na 2,4 GHz, ak vravíš, že máš starší router tak ten tiež isto pracuje na 2,4 GHz. Ako vzhľadom na kódovanie a použitý kanál by sa to nemalo moc obmedzovať, ale nie je to nemožné. V prípade ak je daná frekvencia ešte aj z okolia moc rušená ďalšími zariadeniami (napr. susedia, mikrovlnka). Skús cez nejakú aplikáciu ako Wifi analyzér pozrieť najlepší nezarušený kanál a v routri ho potom nastaviť ako default. Ale ako píše Stano, najlepšie otestovať, či to robí s inou WiFi. Ak áno, tak je chyba v zariadení.

Náš tip
AndroidForum.sk: Problém s nabíjaním smartfónu #30

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

12.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+