MojAndroid

Inteligentné okuliare Google Glass sú pre vývojárov dostupné už viac ako rok, zatiaľ čo zariadenia so systémom Android Wear sa predávajú približne iba týždeň. Napriek tomu ale dosiahol systém pre inteligentné hodinky a príslušenstvo veľmi významný úspech, keď už teraz je v obchode Play viac aplikácií určených pre Android Wear ako pre Google Glass.

Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať až zarážajúce, v skutočnosti to nie je až také veľké prekvapenie. V prvom rade treba spomenúť, že dostupnosť Google Glass je veľmi obmedzená a produkt je ešte stále iba v beta verzii určenej pre vývojárov. Aby toho nebolo dosť, tak cena týchto okuliarov je stále na úrovni 1500 $, a preto niet divu, že vývojári sa nehrnú do programovania aplikácií pre takú uzavretú skupinu užívateľov. Ďalším dôležitým faktom je to, že aplikácie pre inteligentné okuliare od Google je potrebné programovať od úplných základov, zatiaľ čo tituly dostupné pre Android Wear treba iba upraviť v niektorých smeroch.

google-glass

Napriek tomu je ale táto skutočnosť veľmi dôležitá. Android Wear totiž predstavuje úplne novú kategóriu zariadení. Aby sa užívatelia odhodlali investovať do neznámeho produktu, musia si byť najskôr istí, že novinka bude mať dostatočnú podporu od vývojárov a práve počet dostupných aplikácií je často rozhodujúcim faktorom pri takomto rozhodovaní. Treba ale dodať, že vývojári vo väčšine prípadov poslúchli odporúčania od Google a množstvo dostupných aplikácií pre Android Wear je v skutočnosti iba rozšírením klasických aplikácií pre smartfóny. To však nič nemení na tom, že nová platforma sa očividne teší záujmu vývojárov aj verejnosti a počet dostupných aplikácií bude pravdepodobne stúpať aj naďalej.

Zdroj: Android Central via phoneArena

15.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+