MojAndroid

Google vytvoril operačný systém Android Wear exkluzívne tak, aby fungoval len s Androidom. To znamená, že hodinky s týmto OS nemajú fungovať s inými zariadeniami, ako tými, čo majú v sebe predinštalovaný Android. Zdá sa však, že toto obmedzenie sa podarilo obísť známemu vývojárovi MohammadAG, ktorý má na svojom konte niekoľko Xposed modulov. Ako docielil, že Android Wear komunikuje s iPhonom 6? Vývojár zatiaľ neprezradil podrobnosti, no pravdepodobne do hodiniek Motorola Moto 360 nahral vlastnú aplikáciu, ktorá dokáže zaznamenať notifikácie z iOS a zobraziť ich ako upozornenia na Androide Wear.

Ak sa vývojárovi podarí sprístupniť aj ďalšie funkcie, budú sa možno hodinky dať plnohodnotne použiť aj iPhonom. Google však takéto spojenie v blízkej budúcnosti pravdepodobne podporovať nebude. Dôvod je veľmi jednoduchý, a to ten, že chce budovať vlastný ekosystém zariadení. Či už sú to hodinky, smartfóny, tablety, automobily alebo tlačiarne a iné zariadenia, tak všetky by mali fungovať alebo minimálne spolupracovať práve s OS od Google.

Zdroj: androidpolice

 

23.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+