MojAndroid

Uvidíte, ten čas tak rýchlo letí a za chvílu sú tu Vianoce.” To sú moje slová, ktoré v poslednej dobe dosť často opakujem, aj u nás v redakcii. Televízie, obchodné domy a predajne už dávno nahodili ten svoj typický vianočný reklamný zhon, no my v redakcii sme sa tomu ešte vyhýbali. Ale už viac nemôžeme. Mnohí z vás sa nás stále viac pýtate, aké zariadenia používame a čo by sme vám odporučili. A čas tak rýchlo beží, a za chvíľu sú tu… však viete čo.

Myslím, že práve teraz je správna chvíľa, aby sme prispeli svojimi tipmi a odporučili vám niekoľko zaujímavých noviniek a Android hračiek, bez ktorých by to pod vianočným stromčekom nebolo ono. Aby sme to urobili opäť originálnou formou, rozhodli sme sa napísať spoločný redakčný list Ježiškovi. Keďže ide o takýto špeciálny počin a my sme celý rok bezhranične poslúchali (smiech), vychádzame logicky z predpokladu, že aj jeho budget bude neobmedzený.  Vyberáme si teda Android hračky bez stropu či iného finančného limitu.

V ďalších častiach tohto nášho vianočného seriálu (Android Vianoce 2012) si postupne predstavíme Android príslušenstvo, smartfóny a tablety do určitého finančného limitu. Robíme to len pre vás, môže vám to pomocť pri rozhodovaní v prípade, že ste neboli takí poslušní ako my, prípadne budete chcieť nejaké to euro či dve minúť aj na iné darčeky ako sú mobilné zariadenia. Začíname.

List Ježiškovi

Milý Ježiško,

píšem ti ako prvý, lebo som najviac poslúchal a aj mňa tu všetci poslúchajú. Počas tohto roka som sa hral skoro so všetkými smartfónmi a tabletmi, ktoré sa u nás objavili. Rok som začínal s veľmi obľúbeným smartfónom Galaxy Nexus, ktorý som v lete vymenil za Samsung Galaxy SIII. Ale však to poznáš, ten už mám skoro 6 mesiacov a už pokukujem po niečom novom. Pred pár týždňami som bol v Miláne na predstavení Padfone 2 a veľmi milo ma prekvapil. 10-palcový tablet momentálne nemám, ten Nexus 7 u nás v obývačke na stole má predsa 7-palcov. A s Padfone 2 by som zabil dve muchy jednou ranou, aj smartfón aj tablet. Zasúvať a vysúvať si ich môžem podľa potreby. Pod stromčekom v mojom balíčku by určite nemali chýbať ani SmartWatch, pretože sú cool a dokážu čítať emaily aj v hodinkách.

PS: A na záver môjho zoznamu želaní by som chcel ešte poďakovať za darčeky v minulom roku. Moju manželku najviac potešili tie repráky Angry Birds, tak niečo podobné by sme vymysleli aj tento rok. Majú k dispozícii aj verziu s prasiatkami, tak to by mala do série. (Michal)

Ondrej píše:

Na Vianoce by som si pod stromcom rád našiel rodinku Nexusov. Nakoľko som spokojným používateľom Samsungu Galaxy Nexus a natívne prostredie Androidu mi maximálne vyhovuje, prijal by som hardvérový upgrade na nový Nexus 4, ktorý je na tom papametrami predsa len inde. Skvelým doplnkom k novému smartfónu by bol aj tablet Nexus 7, najlepšie s 32GB vnútornej pamäte a 3G modulom, aby som mohol odpisovať na maily čitateľom kdekoľvek a kedykoľvek.

Aj Zdenko sa pripája:

Na Vianoce by ma potešil sneh a pokoj sviatkov. Pod stromček som si dal už dopredu vlajkovú loď od HTC One X+ a potešil by ma aj Nexus 7 32GB, ktorý by mi umožnil jednoduchšie prinášať tie najhorúcejšie novinky pre portál MojAndroid.sk kdekoľvek a doslova kedykoľvek. Radosť by mi spravil aj prístroj jedného z konkurenčných systémov (iPad mini), aby som dokázal dostatočne objektívne zhodnotiť výhody a prednosti operačného systému Android.  (smiech)

Aj náš Fero, ktorý momentálne používa HTC One X, sa rozpísal: “Ondrej, to sú moje darčeky :D

Lukáš má tiež jasnú predstavu o Vianociach:

Medzi darčekmi by som si veľmi rád našiel zariadenia z rodiny Nexus. Opakujeme sa, no má to dôvod ;-);-) Bolo by skvelé, keby sa veľkosť internej pamäte nového Nexusu 4 zázračne vianočne zväčšila na 32 giga. Keby nie, 16-ka by musela postačiť. Okrem telefónu by som si želal aj tablet. Ideálne sedem palcový Nexus 7 v najvyššej pamäťovej variante. 3G nie je podmienkou :-):-)Potešil by ma veľký vták. Naozaj veľký, naštvaný, červený a vo vyhotovení sedacieho vaku ;-);-) Potešil by ma príchod Google TV na Slovensko, no to je myslím dosť nereálne.. A aby som nezabudol, Ježiško by mohol okrem Nexusov a štandardných ponožiek s papučami pribaliť ďalšie Android odznaky, nech je moja zbierka úplná… :-D

Náš webadmin Martin to uzatvára:

Ja by som si pod stromčekom rád našiel Nexus 7 (uskromním sa aj s 16 GB Wi-Fi verziou), Motorolu Razr I (aby som nemal rovnaký telefón ako všetci moji kolegovia :D:D ), nejaký voucher na nákup vecí z Google Play a zopár Android postavičiek z poslednej kolekcie od Dyzplastics. Ak by Ježiskovi ešte po tomto všetkom zostali nejaké euráče, tak by určite postešili ešte aj hodinky Motorola MOTOACTV.

Vianočná súťaž

A na záver vám môžeme už len prezradiť, že ďalšie pokračovanie príde už na konci tohto týždňa. A pripravujeme aj vianočnú súťaž. Budeme vám plniť vaše sny a priania. Ale to až neskôr, súťaž spustíme 1.decembra.
Ak chcete vyhrať niečo hneď, zapojte sa do našich dvoch aktuálnych súťaží:

Cenový prehľad zariadení nájdete v druhej časti článku.

 

19.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+