MojAndroid

Ak ste majiteľom Nexus zariadenia s najnovším Androidom 5.1 Lollipop a máte aktualizované Google Play Services na najnovšiu verziu, tak ste si mohli všimnúť nový spôsob uzamknutia obrazovky. Google totižto prináša novú funkciu Rozpoznávanie na tele, ktorá umožňuje zariadeniu zistiť, či ho držíte v ruke alebo ho máte vo vašom vrecku. Systém pri zistení vášho dotyku so zariadením nechá odomknutú obrazovku a ihneď, ako svoj smartfón či tablet položíte napríklad na stôl, obrazovka sa zamkne. Efektné riešenie bezpečnosti vášho zariadenia ušetrí čas a je veľmi praktické.

Android-On-Body-Detection

Nevýhodou je to, že zariadenie zostane odomknuté aj v momente, keď ho predáte do rúk niekoho iného. Mobily zatiaľ nedokážu rozoznávať DNA majiteľa, a tak sa musíte iba spoľahnúť na to, že vám zariadenie neukradnú priamo z ruky. Google túto funkciu zatiaľ iba testuje a v budúcnosti ju nemusí sprístupniť všetkým zariadeniam. Ak sa ale nenájdu väčšie nedostatky tejto novinky, nevidíme dôvod, prečo by ju nemohli získať aj iné ako Nexus zariadenia.

Zdroj: AndroidAndMe

21.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+