MojAndroid

Pred niekoľkými rokmi nastala vo svete “tabletová revolúcia”, ktorú spôsobili najmä dostupné tablety so systémom Android. Takmer v každej domácnosti už nájdeme nejaký tablet, čo predurčuje tieto zariadenia k tomu, aby sa aj naďalej zlepšovali a spĺňali stúpajúce nároky užívateľov. K tomu sú ale potrebné aj kritické vylepšenia softvéru, ktoré v poslednej dobe neprichádzali. Teraz sa to snaží napraviť Google, ktorý pripravuje vylepšený multitasking a prácu s dvomi aplikáciami na jednej obrazovke.

Informovali o tom vývojári tabletu Pixel C počas akcie Reddit AMA, kde odpovedali na otázky fanúšikov. Podľa všetkého inžinieri v Google usilovne pracujú na zdokonaľovaní užívateľského zážitku a napríklad split-screen pre použitie dvoch aplikácií súčasne je už vraj v plnom vývoji. Okrem toho naznačili, že vylepšenia pre Android tablety prídu spolu s novým systémom Android N.

nexus-9-8

Konkurencia už dlhšiu dobu umožňuje používanie dvoch aplikácií na jednej obrazovke. Tablety so systémom Windows to umožňujú už niekoľko rokov a iPady od Apple túto funkciu sprístupnili nedávno. Stále ale čakáme na vylepšenia zo strany Google. Tablety so 7-palcovou uhlopriečkou túto možnosť zrejme až tak nepotrebujú, no tiež je pravda, že takto veľké zariadenia dnes strácajú na popularite a čoraz viac užívateľov hľadá väčšie tablety s uhlopriečkou do 10″. Tu je využívanie dvoch aplikácií súčasne logické, a tak môžeme iba dúfať, že Google predstaví takúto funkciu už čoskoro. Medzičasom tiež veríme, že vývojári sa posnažia a pripravia viac aplikácií optimalizovaných pre Android tablety. V súčasnosti totiž väčšina vývojárov iba používa automatické zväčšenie prvkov aplikácie a nevyužívajú tak potenciál väčších obrazoviek.

Zdroj: Reddit via The Verge

11.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+