MojAndroid

Zatiaľ čo sa väčšina mobilnej divízie Googlu sústredila na predstavenie Nexusu 5 a Androidu 4.4, developeri si pre nás pripravili najnovšie čísla o podiely jednotlivých verzií Androidu na zariadeniach po celom svete. Čerstvé analýzy poukazujú na to, že Android Jelly Bean (4.1 – 4.3) je na viac ako polovici všetkých zariadení, čo môžeme považovať za úspech, zatiaľ čo ostatné verzie a ich podiel na trhu sa pohli len v rozmedzí niekoľkých percent. Detailná infografika ukazuje presný podiel jednotlivých verzií.

android-info-1

Zatiaľ, čo sa tešíme z rastu Androidu Jelly Bean, druhú priečku si skalopevne drží staršia verzia Androidu Gingerbread. Ten nájdeme na takmer všetkých low a mid-end zariadeniach minulého roka a do niekoľkých mesiacov by ho mal v tabuľke vystriedať Android 4.4, ktorý je určený práve pre takéto mobilné zariadenia. Uvidíme však, ako sa výrobcovia postavia k aktualizáciám jednotlivých zariadení. Najnovšie štatistiky z Android Developers blogu hovoria tiež o podiely jednotlivých veľkostí displejov na smartfónoch s Androidom. Zatiaľ čo najviac smartfónov má “normálne veľký displej” (rozumej 4 – 4,5″), druhú priečku si držia zariadenia s “malým displejom”, ktorý má uhlopriečku do 4″. Veľké a extra-veľké displeje na trhu predstavujú spolu len niečo cez 10%. Viac informácií prikladáme rovnako v infografike.

android-info-2

Zdroj: Android Developers

2.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+