MojAndroid

Google zverejnil najaktuálnejšie čísla zastúpenia jednotlivých verzií Androidu na trhu. Rebríčku najrozšírenejších verzii operačného systému momentálne kraľuje Android 6.0 Marshmallow. Ten síce za posledný mesiac nezaznamenal žiadnu zmenu, no stačilo to na to, aby z aktuálneho trónu zosadil stále veľmi populárny Android Lollipop. Ten sa aktuálne nachádza na 30,8% všetkých zariadení.

Zaujímavé je sledovať aj situáciu pri novšom Androide 7.x Nougat. Ten sa aj po roku od svojho predstavenia nachádza iba na 9,5% smartfónov. Nie je to veľa, dobrou správou ale je, že jeho zastúpenie pomaly stále rastie. Aktuálne medzimesačne zaznamenal 2,4% nárast.

V rebríčku samozrejme nechýbajú ani ďalšie Androidy. Android 4.4 KitKat aktuálne beží na 18,1% zariadení, zatiaľ čo starší Android 4.1.x-4.3 Jelly Bean sa nachádza na 8,8% zariadení. Samozrejme, do budúcnosti očakávame postupné zvyšovanie podielu Androidu Nougat, a to na úkor zariadení s Androidom Lollipop a Marshmallow.

Akú verziu Androidu máte na vašom zariadení? #jún

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: AndroidDevelopers

6.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+