MojAndroid

Google zverejnil aj na začiatku roka štatistiky o rozšírení jednotlivých verzií Androidu. Tie boli zozbierané na základe aktívnych zariadení v obchode Play v čase od 28. decembra do 4. januára a hovoria o tom, ako je Android rozšírený na zariadeniach, ktoré sa naozaj aj používajú. Pomerne veľký krok urobil Android Lollipop, ktorý oproti minulému mesiacu narástol o 3,1% na celkových 32,6%. Kráľom medzi Androidmi však aj naďalej zostáva Android KitKat, ktorý má aktuálne 36,1% (minulý mesiac 36,6%).

android-statistiky-jan-2016

Veľmi malý nárast vidno pri najnovšom Androide 6.0 Marshmallow. Ten narástol z 0,5% iba na 0,7%. Android Jelly Bean mierne poklesol a aktuálne ho nájdete na 24,7% aktívnych Android zariadení. V štatistikách sa ešte stále objavujú také skvosty ako Android 2.2 Froyo, ktorý má 0,2-percentný podiel. Veríme, že v najbližších mesiacoch bude rásť najmä Android 6.0 Marshmallow, na ktorý by malo dostať v tomto roku aktualizáciu viac ako 100 zariadení.

Náš tip
Toto je zoznam zariadení, ktoré dostanú Android 6.0 Marshmallow!

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení? [1/2016]

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+