MojAndroid

Spoločnosť Google pravidelne informuje o tom, ktorá verzia Androidu patrí medzi najpopulárnejšie. Inak tomu nie je ani na začiatku decembra, kedy Google zverejnil nové Android štatistiky. Rebríčku aj naďalej vládne Android 4.x Jelly Bean, ktorého úspech sa zakladá na distribúcii Až 3 podverzií – 4.1, 4.2 a 4.3, no silným adeptom na prvé miesto je Android 4.4 KitKat, ktorý je stále na vzostupe. Dnes mu patrí druhá priečka s podielom 33,9%. Za rast tejto verzie Androidu môžeme vďačiť najmä výrobcom ako Xiaomi, ktorí svoje zariadenia distribuujú práve s touto verziou Androidu. V mnohých prípadoch ale čínske zariadenia už nedostanú aktualizáciu na novší systém, takže budú dlhodobejšie vylepšovať čísla pochúťky od Nestlé.

android-charts

Štatistiky o jednotlivých verziách Androidu zbiera Google na základe 7-dňovej návštevnosti zariadení v obchode Play. Ide tak o mierne skreslené dáta, ktoré sú však adekvátnym ukazovateľom aktuálne využívaných Android zariadení. Najnovší cyklus dát Google zbieral do včera, 1. decembra. Akú verziu Androidu používate vy? Bežíte na najnovšom Lollipope alebo na staršej verzii systému od Googlu? Napíšte nám do komentárov alebo zahlasujte v našej ankete.

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

2.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+