MojAndroid

V auguste spoločnosť predstavila už svoju 9. verziu mobilného operačného systému Android s príponou Pie a nikto asi neočakával jeho rýchle rozšírenie. Prvými modelmi, ktoré dostali Android 9.0 Pie, boli pochopiteľne Google Pixely a prekvapivo aj komerčný prepadák Andyho Rubina Essential Phone. Následne sa síce objavil na niektorých populárnych smartfónoch od OnePlus, Huawei alebo Sony, ale v aktuálnej septembrovej štatistike podielu verzií systému Android logicky stále nefiguruje. Pre spoločnosť Google ale nie je pochvalou, že ani predposledná verzia systému Android 8.0 Oreo stále nie je najrozšírenejšou.

Jej podiel v štatistike je 14 %, čo je dokonca menej než podiel Android 6.0 Marshmallow z roku 2015, ktorý má podiel 21,3 %. Dokonca sa zvýšil aj podiel Android Lollipop z roku 2014, ktorého verzia 5.0 má 3,5 % a 5.1 až 14,4 %. Najrozšírenejšou verziou systému Android je Nougat z roku 2016. Jeho verzia 7.0 má 18,1 % a verzia 7.1 10 %. Po sčítaní má Android Nougat celkový podiel 28,1 %. Spoločnosť Google sa posledné roky pritom snažila rôznymi prostriedkami prinútiť výrobcov, aby aktualizovali väčší počet svojich zariadení v čo najkratšej dobe na najnovšie verzie systému.

Akú verziu systému Android máte na vašom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Náš tip
Viac ako 75 percent všetkých Google Pixelov bolo aktualizovaných na Android 9.0 Pie
29.10.2018
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+