MojAndroid

Už roky platí, že novo predstavenú verziu systému Android, dostávajú po predstavení ako prvé smartfóny od spoločnosti Google. V minulosti to boli modely radu Nexus a v súčastnosti modely radu Pixel, ktoré začala spoločnosť Google predávať pred dvoma rokmi. Ostatné Android smartfóny iných výrobcov dostavajú aktualizáciu s niekoľkomesačným alebo ročným oneskorením. Ak vôbec. Najnovšia verzia systému Android 9.0 Pie bola predstavená 6. augusta a 28. septembra bola nainštalovaná len 0,1 % všetkých aktívnych Android smartfónoch. Iná situácia je ale u samotných smartfónoch Pixel. Senior viceprezident Googlu pre hardvér Rick Osterloh potvrdil, že bolo aktualizovaných cez 75% všetkých Google Pixelov.

Pre porovnanie spoločnosť Apple po predstavení svojej novej verzie mobilného systému iOs 12, aktualizovaná na ňu cez 50% svojich iPhonoch a iPadov behom prvého mesiaca. Podľa štatistík  IDC dodala spoločnosť Google v roku 2016 na trh 1,95 milióna Pixelov a v roku 2017 3,9 milióna kusov. Čísla pre rok 2018 budú známe až na jeho konci. V posledných týždňoch boli na Android 9.0 Pie aktualizované aj niektoré modely iných výrobcov ako OnePlus 6, Nokia 7 Plus alebo Sony Xperia XZ2. Hneď po predstavení nového systému bol aktualizovaný aj Essential Phone od Andyho Rubina, ale ten sa predal len vo veľmi malom počte kusov.

Náš tip
Ktoré smartfóny dostanú nový systém Android 9.0 Pie? | ZOZNAM
15.10.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+