MojAndroid

Určite mnohí z vás poznajú nejakú hračku, ktorá je ovládaná diaľkovým ovládačom. Mnohí tak isto poznáme Qaudrikoptéru alebo autíčka, ktoré poháňa Android. Dnes sa pozrieme na ďalšie zaujímavé technologické hračky, ktoré sú ovládané Androidom cez Bluetooth.

Aj keď sa pravdepodobne neocitneme v najnovšom sci-fi trháku z Hollywoodu, videá, ktoré vám prinášame, sú naozaj zaujímavé a odhaľujú niekoľko ďalších možností, ktoré v sebe nesie Android.

Robot so srdcom Androida

Pravdepodobne základom pri postavičke Androida je predstavenie práve robota, ktorý sa neho ponáša a je priamo v akcii. Telefónom ovládaný „Androidko“ je v skutočne milý a zábavný.

Autíčko na diaľkové ovládanie

Pamätám si na časy, keď autíčka na diaľkové ovládanie boli prepojené z riadiacou jednotkou pomocou kábla, v ktorom sa vinuli kábliky, jednak sa napájaním elektro motorčeka a aj mechanické lanká, ktoré napomáhali ovládaniu kolies na princípe ich predlžovania a skracovania. Dnes už by taký kúsok bol súci do muzeálnej vitríny a Android valcuje aj v tejto oblasti.

Mindstorm NXT Android robot

Ďalší robot, tentoraz podobný hračke z Lega. Vysokozdvižný vozík, ktorý má naozajstný „výkon“. A stále sa pozeráme na Bluetooth ovládané hračky.

Ďalší Android robot

Zdá sa, že tento robot je „nabitý množstvom funkcií a možností pohybu“, ktoré poskytuje. V Japonsku sú takéto roboty naozaj obľúbené a ich cena vďaka popularite klesá každým dňom.

Android Hexapod 

A nakoniec tu máme jeden kúsok s pomenovaním „hexapod“.Je to akýsi robot – šesťnožec, ktorého by ste chceli mať určite raz doma.

Ktorý z robotov sa vám najviac páčil? Akého by ste, prípadne, navrhli vy?

Zdroj: Androidauthority.com Video: YouTube.com

26.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+