MojAndroid

Na konferencii Google I/O 2018 predstavil americký gigant novú verziu populárneho operačného systému Android P. Tá prinesie neuveriteľné množstvo nových vylepšení, o ktorých si môžete prečítať na tomto odkaze. Beta verzia operačného systému už je spustená a dostupná pre niekoľko zariadení, ale oficiálna verzia OS Android 9.0 príde až neskôr. Niektoré čipy spoločnosti Qualcomm by však mali dostať podporu nového operačného systému o niečo skôr.

Odstránenie problému z minulosti

Pri uvedení minulej verzie operačného systému Android 8.0 Oreo mala spoločnosť Qualcomm problém ohľadom kompatibility čipov. Prevenciou takéhoto problému bolo následné vytvorenie programu Project Treble, ktorý mal pomôcť adaptácii na nový operačný systém. Tento rok známy výrobca SoC uzavrel s Googlom spoluprácu, aby si tak uľahčil situáciu do budúcnosti.

Niektoré procesory Qualcomm dostanú Android P skôr
Niektoré procesory Qualcomm dostanú Android P skôr

Náskok tri mesiace

Google momentálne pracuje na najnovšej verzii programu Project Treble. Google sa vyjadril, že pracuje na “bežnej infraštruktúre, ktorá uľahčí kompatibilitu Androidu P s čipmi Snapdragon”.

Infraštruktúra by mala podporovať čipsety Qualcomm Snapdragon 845, 660 a 636. Zabezpečiť by mala, že tieto tri čipy dostanú podporu operačného systému Android P tri mesiace pred ostatnými zariadeniami. Celkovo by mal Project Treble zabezpečiť jednoduchší priebeh aktualizácie Androidu aj do budúcnosti, a to pre viaceré zariadenia.

Podpora novej verzie Androidu všeobecne teší. Android P má oficiálne prísť v treťom kvartáli tohto kalendárneho roka. Tešíte sa aj vy na nový operačný systém?

12.5.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+