MojAndroid

Zostáva už len necelý mesiac do predstavenia nového operačného systému Android s dočasným označením P. Na verejnosť sa postupom času dostáva čoraz viacej informácií ohľadom toho, čo nový Android prinesie. Nedávno sa objavili špekulácie o tom, že by Android P mohol priniesť ovládanie prostredia novými gestami v štýle iPhone X. Tie by tak nahradili rokmi zaužívanú a ikonickú trojicu tlačidiel v navigačnej lište. No a dnes sa dostali na svet informácie o tom, že by si mal nový operačný systém zapamätať hlasitosť pre jednotlivé Bluetooth zariadenia pripojené k vášmu smartfónu.

Hlasitosť vás už neprekvapí

Určite veľa z nás používa doma minimálne jedno zariadenie, ktoré si s mobilom prepája cez Bluetooth. Zväčša ide o reproduktory, ktorých sa táto funkcia týka. Ak však niekto má jeden reproduktor napr. v práci a druhý má doma, môže sa stať, že mu v práci začne reproduktor po spustení hudby hrať na vysokej úrovni hlasitosti, pretože naposledy tak hudbu počúval doma.

Android P by mal zabrániť takýmto “incidentom”. Vývojári by mali do nového operačného systému zakomponovať funkciu, ktorá si zapamätá jednotlivé úrovne hlasitosti pre každé z vašich Bluetooth zariadení, cez ktoré počúvate hudbu, či už ide o malý JBL GO alebo soundbar doma pod televízorom.

Android P pamäť Bluetooth
Android P si zapamätá hlasitosť každého BT zariadenia

Ak teda človek zvykne počúvať hudbu v práci na nízkej hlasitosti, v aute si cez Bluetooth vychutná pravý rock’n’roll poriadne nahlas a doma púšťa deťom rozprávky na Hi-Fi veži pekne potichu, aby skôr zaspali, určite uvíta toto vylepšenie.

Už o mesiac

Konferencia Google I/O sa už blíži a okrem tejto inovácie pripojenia sa verejnosť môže tešiť aj na kopec iných vylepšení, okrem iného aj v oblasti bezpečnosti či celkového vzhľadu prostredia. Pokrok zaznamená blokovanie hovorov či spúšťanie fotoaparátu na pozadí. Vo vzhľade prinesie zásadnú zmenu najmä podporou výrezu v displeji, čo nemusí potešiť každého, hoci je dnes tzv. “notch” takpovediac trendom a každý nový smartfón ho už má.

21.4.2018
Zdroj: https://androidcommunity.com/android-p-to-remember-every-bluetooth-device-volume-level-20180416/ via

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+