MojAndroid

Aj keď sa posledná verzia Android 8.x Oreo ešte stále nedostala na väčšinu zariadení, už o pár mesiacov nás čaká predstavenie tohtoročnej verzie Android 9.0. Táto verzia, ktorej názov bude začínať písmenom P, by mala priniesť viacero vylepšení. Jedným z hlavných vylepšení Android P by mala byť podpora vykrojených displejov. V podstate sa jedná o reakciu na konkurenčný model iPhone X od spoločnosti Apple. Ten síce nebol prvým smartfónom s vykrojeným displejom, ale pravdepodobne tento rok rozbehne ich trend.

Náš tip
Bude sa ďalšia verzia Androidu nazývať Android Pi?

Pred iPhone X mali vykrojený displej android smartfóny Essential Phone alebo Sharp Aquos S2 okolo prednej selfie kamery. Pretože Android také vykrojenie priamo nepodporuje, musel systém upraviť priamo výrobca. Systém si bude musieť upraviť čínsky výrobca Huawei pri modeli P20 Plus, ktorý bude mať zrejme rovnako vykrojený displej. Spoločnosť Google chce výrobcom s podobnými modelmi s novým Android P starosti uľahčiť. Rozloženie notifikačnej lišty sa podľa všetkého rozloží na dve homogénne prispôsobiteľné polovice. Ďalším vylepšením Androidu P by mala byť ešte väčšia previazanosť s Google Asistentom a atraktívnejší dizajn používateľského rozhrania.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+