MojAndroid

Google zverejnil aktuálne štatistiky distribúcie systému Android. Najnovšie čísla naznačujú, že podiel systému Android 8.x Oreo neustále rastie a už atakuje hranicu 20 %. Na druhej strane, nový Android 9.0 Pie sa v tabuľke ešte nezobrazil.

Stále kraľuje Nougat

Najväčšie zastúpenie má naďalej Android Nougat, ktorý má takmer 30% podiel na trhu. Viac než každý piaty telefón stále funguje so systémom Android 6.0 Marshmallow. Ešte stále nájdeme v štatistikách aj zmienku o archaickom systéme Android Gingerbread s 0,3 % a rovnaké zastúpenie má aj verzia Ice Cream Sandwich.

Android 9.0 Pie sa zatiaľ neobjavil

Je ale veľká škoda, že ani tento mesiac sa do tabuľky nedostal najnovší systém Android 9.0 Pie. Ten je k dispozícii pre modely Pixel, ale postupne prichádzajú s aktualizáciou aj ďalší výrobcovia. Oficiálny update dostal už aj OnePlus 6 a v posledných dňoch sa začali tešiť aj majitelia smartfónu Nokia 7 Plus. Akú verziu systému Android máte na vašom zariadení vy? Hlasujte v našej ankete a podeľte sa s nami aj v diskusii pod článkom.

Akú verziu systému Android má vaše zariadeni?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
1.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+