MojAndroid

Spoločnosť Google by už čoskoro mala predstaviť plnú verziu systému Android 7.0 Nougat. Ako obyčajne, aj teraz očakávame množstvo noviniek a vylepšení. Jedným z nových prvkov v systéme sú aj navigačné tlačidlá. Tie si zachovali svoj tvar, no tentokrát sú už trojuholník, kruh a štvorec vyplnené. Ďalším novým prvkom v tomto smere je animácia, ktorá sa zobrazí po stlačení tlačidla Domov.

Hoci ide iba o úplný detail, táto animácia vzbudzuje pomerne veľké množstvo pozornosti. Ide o niečo, na čo nie sme v podaní Google zvyknutí. V posledných rokoch spoločnosť preferovala skôr čistejší dizajn a hoci v systéme je veľké množstvo výrazných animácií, domovské obrazovky a najmä ovládacie prvky boli tak jednoduché, ako to bolo možné.

original

To sa ale s príchodom systému Android 7.0 Nougat zmení. Po stlačení tlačidla Domov sa totiž spustí farebná animácia, ktorá podľa všetkého bude slúžiť na to, aby vás motivovala využívať Google Now, resp. funkciu Google Assistant. Animácia sa totiž objaví práve vtedy, keď tlačidlo Domov dlhšie podržíte. Aktuálne by to znamenalo práve spustenie služby Google Now on Tap, a tak je pravdepodobné, že toto je hlavný dôvod za vytvorením tejto animácie. Je ale možné, že animácia sa do finálnej verzie systému ani nedostane. Ide ale o zaujímavý prvok, s ktorým nás Google trošku prekvapil a sme zvedaví, aký skutočný úmysel sa za tým skrýva.

Zdroj: Android Police

5.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+