MojAndroid

Android Network Toolkit je sada nástrojov pre kontrolu zabezpečenia bezdrôtovej WiFi siete. Tá je teraz dostupná na stiahnutie priamo na stránkach izraelskej spoločnosti zImperium zadarmo. Po jej nainštalovaní si však musíte za využívanie niektorých funkcií priplatiť prostredníctvom tzv. Anti kreditov. Dostupné sú tri druhy kreditných balíčkov: strieborný za 10$ (20 kreditov), zlatý za 50$ (150 kreditov) a platinový za 250$ (1000 kreditov). Každý balíček ponúka aj iné výhody spojené najmä s používaním menej vyťažených serverov – pri zlatom a striebornom balíčku navyše získate aj prístup k crackovacím slovníkom.

Samotná aplikácia ponúka nasledovné funkcie a typy útokov:

  • Scan – hľadanie otvorených portov a zraniteľností na vybraných cieľoch – používateľovi umožňuje vybrať konkrétny typ skenovacieho skriptu.
  • Spy – slúži na odchytávanie (sniffovanie) obrázkov posielaných z vybraného zariadenia alebo celej lokálnej siete. Inou funkciou je získanie nezabezpečených používateľských mien a hesiel a URL navštívených webových stránok.
  • D.O.S – zariadeniu, na ktorom prebieha útok zabráni prístupu na internet.
  • Replace images – nahradí obrázky prenášané zo zdroja do cieľa logom ANTI.
  • M.I.T.M – Man In The Middle (M.I.T.M) . Útok, v ktorom sa váš telefón stáva prostredníkom komunikácie medzi dvoma zariadeniami.
  • Attack – Zaháji útok pomocou cloud služby ANTI proti stanovenému cieľu.
  • Report – vygeneruje správu o zraniteľnostiach, odporúčaniach a ponúkne tipy ako chyby odstrániť.

Zdroj: androidpolice.com, zimperium.com

4.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+