MojAndroid

Predstavenie novej verzie systému Android je v prípade veľkých aktualizácií spojené s novým pomenovaním. Google sa už v začiatkoch systému Android rozhodol, že každá verzia systému ponesie označenie sladkosti, ktorej začiatočné písmeno nasleduje v abecede po aktuálnej verzii systému. Sochy týchto sladkostí potom Google umiestňoval na pozemku pred svojim sídlom, kde každá socha symbolizovala novú éru vo vývoji systému.

Internetový gigant na svoje tradície nezabudol a aj teraz odhalil sochu lízanky, ktorá sa hrdo týči nad ostatnými na pozemku Googleplex v Mountain View. Ide totiž o doposiaľ najrozmernejšiu sochu, čo má zrejme symbolizovať význam novej aktualizácie Android 5.0 Lollipop. Lízanka tak doplnila tyčinku KitKat, gumenú fazuľku Jelly Bean a všetky ostatné, ktoré symbolizujú jednotlivé verzie systému z minulosti. Proces odhaľovania sochy bol natočený aj na video, no dotyčný kameraman zabudol otočiť telefón do správnej (horizontálnej) polohy a výsledná kvalita je tak veľmi nízka.

Android 5.0 Lollipop je jednou z najvýznamnejších aktualizácií tohto mobilného operačného systému, pričom novinky sa týkajú dizajnu aj funkcií. Nový jazyk Material dizajn je viditeľný naprieč celým systémom a prináša elegantnejšie a jednoduchšie ovládacie prvky. V systéme sa nachádza množstvo noviniek, ktoré sa týkajú využitia batérie, nastavení zariadenia, upozornení, lišty s upozorneniami a mnohých ďalších prvkov. Nový systém bude fungovať aj s novými zariadeniami Nexus 6 a Nexus 9, no čoskoro bude dostupný aj pre ďalšie zariadenia Nexus a neskôr aj pre zariadenia od ostatných výrobcov.

Zdroj: PhoneArena via Android Authority

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+