MojAndroid

Android L priniesol veľké množstvo vylepšení. Každý si všimne do očí bijúce zmeny v dizajne či spôsobe, akým sú riešené notifikácie. Nová verzia systému však ponúka veľké zmeny aj pod povrchom, ako napríklad využitie runtime ART miesto Dalvik. Tieto zmeny okrem iného výrazne zlepšujú výdrž batérie na jedno nabitie.

Portál Ars Technica podrobil nový operačný systém veľmi zaujímavému testu, ktorý mal otestovať výdrž batérie na Android 4.4.4 KitKat a novom Androide L. Môžete si byť ale istí, že si na tom dali poriadne záležať. Najskôr spustili test na smartfóne Nexus 5 so systémom Android 4.4.4 KitKat. Jas displeja bol nastavený na 200 cd/m2, čo bolo odmerané kolorimetrom. Test pozostával z opakovaného spúšťania webovej stránky každých 15 sekúnd. Displej bol, pochopiteľne, po celý čas zapnutý a zariadenie bolo pripojené k WiFi sieti. Keď sa Nexus 5 konečne vybil, nahrali doňho nový Android L a test zopakovali s tými istými podmienkami.

battery-life.android-l

Graf s  výsledkami hovorí za všetko. Nexus 5 s novým Androidom L vydržal o 126 minú dlhšie, čo činí v prípade týchto čísel až 36%-ný nárast výdrže batérie na jedno nabitie. Google pri prezentácii na Google I/O 2014 sľuboval nárast výdrže batérie o 90 minút pri bežnom používaní. Samozrejme, tento test sa nesnažil simulovať to, ako zariadenie bežne využívame. Išlo najmä o názorné porovnanie dvoch systémov, v ktorom mal jasne navrch práve nový Android L. Treba mať stále na pamäti, že ide iba o skúšobnú verziu pre vývojárov, ktorá nemusí byť tak dobre vyladená, ako bude oficiálny softvér. Môže sa preto stať, že výdrž batérie bude v skutočnosti ešte lepšia.

Zdroj: Ars Technica via Android Authority

2.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+