MojAndroid

Google v novom Androide N nahradí súčasné Java APIs ( Java application programming interfaces) od Oracle za open source verziu Java Development Kit (JDK). Pre VentureBeat to potvrdila spoločnosť Google, ktorá tvrdí, že najnovšia verzia googlovského operačného systému pre mobily sa bude spoliehať už len na OpenJDK.

“Android je ako open-source platforma vybudovaná na spolupráci open-source komunity. V nadchádzajúcej verzii Androidu, plánujeme prechod z java knižníc Androidu na OpenJDK, čím sa vytvoria lepšie odmienky pre developerov, ktorí vyvíjajú aplikácie a služby. Google dlhodobo spolupracuje a podporuje OpenJDK komunitu, a tešíme sa, že sa na vytváraní tohto projektu budeme môcť v budúcnosti podieľať ešte viac,” povedal hovorca Googlu pre VentureBeat.

Prechod na OpenJDK by mal podľa Google zjednodušiť kód a pre developerov tak uľahčiť vývoj aplikácií. Prečo sa spoločnosť rozhodla pre OpenJDK až dnes vysvetľuje tým, že chce mať väčší dosah na nové funkcie a vylepšenia. Dôvodom však môže byť aj súdny spor so spoločnosťou Oracle, ktorá programovací jazyk Java získala do svojho vlastníctva akvizíciou spoločnosti Sun Microsystems v roku 2010.

30.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+