MojAndroid

Widget RPG je naozaj zvláštna až šialená hra a koniec-koncov, pripúšťajú to aj sami autori v jej popise. Jedná sa o RPG, ktoré sa ovláda veľmi netradične, cez widget na domovskej obrazovke, pričom pri prvom spustení vás hra upozorní, aby ste si widget na obrazovku umiestnili. Kliknutia naň sú pretransformované na akcie vo fantasy svete, ako preskúmanie územia, alebo súboje. Do hry samotnej sa môžete vracať skontrolovať váš progres. A o tom to všetko vlastne je, stláčate widget a hrdina si putuje svetom, bojuje, vítazí a občas aj prehrá. Všetko sa však deje automaticky a okrem stláčania widgetu to nijako nemôžete ovplyvniť a samotný dej hry ani nevidíte. Znie to zvláštne a divne? Veď som to hovoril už na začiatku:-)

Jediné, čo môžete robiť, je rozdeľovať získané XP body jednotlivých vlastnostiam hrdinu na základnej obrazovke hry. Na začiatku je úplne bez výstroja a ako zbraň má len hrable. Za každý level, ktorý dosiahne, dostane jeden bod. XP body dostávate tiež za každý deň hrania hry. Zo základnej obrazovky sa dá posunúť swipovaním doľava na Guugle Maps, kde vidíte svet, v ktorom sa hrdina pohybuje, napravo zase na Famebook s vašimi štatistikami a všetkým, čo ste v hre dosiahli. Zostáva ešte spomenúť grafiku, ktorá je v retro štýle s veľkými pixelmi.

Widget RPG b Widget RPG a Widget RPG c

Musím priznať, že sa mi o tejto hre ťažko písalo a skôr ako o reálny projekt ide o prvoaprílový žart. Nie je to vlastne ani hra v pravom zmysle slova, skôr absurdnosť a recesia v jednom. Osobne sa k nej netúžim už nikdy vrátiť, ale keďže je zadarmo, môžete ju vyskúšať aj vy a presvedčiť sa o jej bizarnosti sami:-)

Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma

1.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+