MojAndroid

Na Android zariadeniach sa stala veľkým hitom milá hra Where’s my water?, v hráč musí hĺbením kanálikov v zemi a vhodným využitím rôznych prístrojov doviesť vodu až do sprchy k netrpezlivému krokodílovi Swampymu. Na úspech tejto logickej hry nadviazal druhý diel s názvom Where’s My Perry? s agentom Perrym v hlavnej úlohe. Najnovším pokračovaním týchto dvoch vydarených kúskov je ďalšia logická hra Where’s My Mickey, založená na rovnakom hernom princípe, avšak s novým hlavným hrdinom, známym filmovým myšiakom. Za hrou opäť stojí spoločnosť Disney a znovu sa jedná o veľmi vydarenú a chytľavú hru.

Where's My Mickey

Hneď v úvodnom menu vás privíta príjemne znejúca klavírna hudba a animovaná postavička myšiaka Mickeyho. Keďže v nastaveniach sa okrem vypnutia hudby, zvukových efektov a zmeny jazyka nič iné urobiť nedá, najlepšie je stlačením čiernej šípky rovno spustiť hru. V animovanom intre, spracovanom na spôsob kreslených grotesiek sa dozviete o „podnikateľskom pláne“ Mickeyho, ktorý chce na pláži predávať smädným dovolenkárom limonádu. Na jej prípravu mu však chýba ozaj podstatná vec – voda. Tú mu už musíte zabezpečiť vy.

Princípy hry a ovládanie je rovnaké ako v Where’s My Water? a Where’s My Perry? To znamená, že ťahom prsta po displeji musíte v zemine vytvoriť jeden, alebo niekedy aj viac kanálikov, ktorými dovediete vodu až k Myckeymu. Keď sa vám to podarí, nasleduje vtipná animácia, ktorá je po každom kole iná a už len kvôli nej sa hru oplatí hrať. Samozrejme, podobne ako v prvých dvoch dieloch, ani tu nechýbajú rôzne prepínače a mechanizmy, ktoré je potrebné vhodne využiť, aby sa vám level podarilo dohrať a vodu doviesť až k myšiakovi. Tradične je tu možnosť získať bonus, tentoraz vo forme troch hviezdičiek, ktoré získate, ak k nim vodu privediete ešte skôr, než k Mickeymu. Hra však obsahuje aj niektoré nové prvky, napríklad využívanie oblakov, dažďa či vetra.

Grafika hry je samozrejme dvojrozmerná a približne na rovnakej úrovni, ako u prvých dvoch dielov. Je však trochu špecifická a nakreslená tak, aby pripomínala klasické „disneyovky“ s Mickeyim. Na veľmi dobrej úrovni je aj zvuková stránka hry, skladajúca sa z z príjemnej hudby a zvukových efektov, z ktorých mnohé sme počuli aj v predchádzajúcich dieloch. Where’s My Mickey obsahuje 5 epizód, v ktorých sa nachádza viac než 100 levelov, vrátane bonusových so psom Plutom.

Where’s My Mickey je skvelým pokračovaním pôvodných dvoch hier a ak ste si obľúbili krokodíla Swampyho a agenta Perryho, rozhodne vám odporúčame vyskúšať aj myšiaka Mickeyho. Hra stojí 76 centov a za túto zanedbateľnú sumu ponúkne hodiny zábavy a pobavenie pri vtipných animáciách na konci každého kola.

Za tip na túto skvelú hru ďakujeme nášmu čitateľovi s nickom Tomaso.

28.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+