MojAndroid

V dnešnej predvíkendovej obednej prestávke si opäť priblížime jednoduchú automobilovú hru, ktorá nevyniká konceptom, originálnosťou ani neponúka dlhé hodiny hrania. Je však chytľavá, zábavná a obsahuje skutočne epické hromadné havárie, pri ktorých „búračky“ z Kobry 11 vyzerajú ako zrážka autodráhových autíčok:-)

Highway Crash Derby 1 Highway Crash Derby 2 Highway Crash Derby 5

Highway Crash Derby sa odohráva, ako názov napovedá, na diaľnici a vychádza z veľmi známeho herného konceptu. Je to hra typu „endless runner“, z pohľadu tretej osoby zozadu. To znamená, že vidíte svoje auto z mierneho nadhľadu a môžete ním prechádzať medzi jazdnými pruhmi, rýchlosť je však konštantná a nedá sa brzdiť ani pridávať plyn. Postupne autá pribúdajú, premávka hustne a predierať sa dopredu je čoraz náročnejšie.

Dôležité je pri predbiehaní dôsledne sa vyhýbať ostatným vozidlám a súčasne zbierať zlaté mince, za ktoré sa sa dajú kúpiť lepšie autá a tiež dynamit (o ňom ešte bude reč:-). Jazdné pruhy sú tri, okrem áut si treba dávať pozor aj na zvodidlá, keďže náraz do nich sa takisto rovná havárii. Na niektorých miestach sú však namiesto stredových zvodidiel len plastové kolíky a dá sa cez ne prejsť, takže „hardcore“ jazdci si môžu vyskúšať aj jazdu v protismere.

Skutočné vyvrcholenie hry však nastáva až v momente, kedy nezvládnete riadenie a narazíte do iného auta, alebo do zvodidiel. Vždy nasleduje efektná reťazová havária, pri ktorej sú osobné autá nárazmi vyhadzované do výšky niekoľkých desiatok metrov a kamióny sa po vozovke prevaľujú ako kartónové krabice. Čím ďalej sa vám pred zrážkou podarilo dôjsť, tým vyššie sa bude vyčísľovať výsledná škoda, ktorú pri zrážke spôsobíte. Cieľom je napáchať čo najväčšiu škodu, a ak ju chcete ešte znásobiť, môžete použiť dynamitové šúľky, ktoré na ceste narobia ešte väčšiu paseku. S výsledkami sa potom môžete pochváliť v tabuľke.

Highway Crash Derby síce neprináša žiadne nové originálne prvky, tie existujúce sú však zmiešané do príjemnej a zábavnej formy a hlavne havárie sú spracované skutočne efektne. Navyše je zadarmo, neobsahuje mikrotransakcie a reklamy na iné hry sa v nej objavujú len  sporadicky.

Verzia: 1.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

14.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+