MojAndroid

V dnešnej Obednej prestávke si predstavíme netrpezlivo očakávanú hru od českých vývojárov, ktorá sa môže pochváliť netradičným námetom i spracovaním. Hero of Many je hra, ktorá vyniká spomedzi súčasných mobilných hier a poskytuje skutočne netradičný herný zážitok.

Hero of Many

Príbeh hry je ťažké prerozprávať, pretože aj priamo v hre je vyjadrený bez slov. Na začiatku vôbec neviete, o čo ide, čo je vašou úlohou, len krátke intro vám čo-to ukáže a na všetko ostatné musíte prísť sami. Aby to nebolo úplne zložité, na začiatku vám hra načrtne spôsob ovládania, lenže ako postupovať a čo robiť ďalej, na to už musíte prísť sami.

Ako uvádzajú autori v popise hry, čaká vás strastiplná púť nebezpečným svetom, kde budete objavovať svojich druhov a snažiť sa ich doviesť do bezpečia. Hlavným hrdinom hry (ak sa to tak dá nazvať) a postavou, ktorú ovládate, je malý žiariaci bod, podobný vajíčku, či zárodku. Na svojej ceste dokáže absorbovať podobné zárodky, čím sa zväčší a to mu umožní viesť svojich druhov, malé biele vodné stvorenia, ktoré sa podobajú, ako to aj z obrázkov vidieť, na spermie. No a do tretice, miesta, kde sa hra ukladá, teda tzv. checkpointy sa trochu podobajú na istú časť mužského tela:-) Cieľom je v každom leveli nájsť bezpečnú cestu cez neznáme prostredie a doviesť svojich nasledovníkov až k východu.

Grafická stránka hry je jednoduchá, ale určite nie škaredá. V úvode hry je vlastne len čiernobiela s rôznymi odtieňmi šedej, ale postupne, vo vyšších leveloch sa dočkáme aj iných farieb. Všetko je krásne a jemne animované a celé prostredie akoby „žilo“. Hra celkovo obsahuje štyri rozdielne vyzerajúce svety a v rámci nich 26 levelov. Pochváliť treba zvukovú stránku hry, teda vynikajúcu hudbu a v neposlednom rade aj dokonalé zvukové efekty, ktoré skvelo podfarbujú hru a niekedy dokážu napätie skutočne vybičovať na maximum.

Hero of Many to v dnešnom hernom svete, kde sa kladie dôraz na akciu, efekt a príbeh predostretý ako na podnose, nebude mať jednoduché. Mnohých hráčov zrejme hneď na začiatku odradí netradičný herný koncept a hru zavrhnú ako niečo nepochopiteľné ešte skôr, než preniknú do jej tajov. Ak však patríte medzi ľudí, ktorí radi dajú šancu niečomu novému a nezvyčajnému, možno sa vám hra zapáči rovnako, ako nám.

Verzia: 1.043
Aktuálna cena: 3,59 €
Verzia: 1.043
Aktuálna cena: 3,59 €

21.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+