MojAndroid

Začiatok pracovného týždňa nikdy nie je ľahký, obzvlášť, keď je také pekné a slnečné počasie ako dnes. Je však čas Obednej prestávky a my vás pozývame aspoň na chvíľu si oddýchnuť od pracovných povinností a zasadnúť si k zaujímavej logickej hre, v ktorej sa všetko točí okolo gélu – Gelluloid.

Gelluloid

Hra sa odohráva v akejsi štruktúre, zloženej z buniek, ktoré sú pospájané sieťou väzieb – spojníc. Bunky dokážu produkovať gél a ten sa dá cez spojnice presúvať do susedných buniek. Cieľom je obsadiť všetky neutrálne, sivé bunky a neskôr aj asimilovať nepriateľský gél odlišnej farby. Ak to na prvé počutie znie zložito, netreba sa báť, prvé levely vám postupne ukážu, ako gél šíriť cez jednotlivé bunky a neskôr asimilovať protivníka. Pred každým levelom je sa zobrazí stručné zhrnutie úloh, ktoré v ňom treba splniť a priamo v hre vám pokyny dáva robotický hlas vášho asistenta. Samozrejme, hra je v angličtine, ale herné princípy sú pochopiteľné aj bez jej dôkladných znalostí.

Možnosti hry a obtiažnosť sa postupne zvyšujú, pribúdajú nové typy buniek so špeciálnymi vlastnosťami. Niektoré dokážu produkovať gél oveľa rýchlejšie než obyčajné, iné majú zase membránu, vďaka ktorej sú odolnejšie voči asimilácii. Pribudne tiež tzv. Aggresive mód, v rámci ktorého sa dá gél medzi bunkami presúvať rýchlejšie. Hru sťažujú aj voľne sa pohybujúce vírusy, ktoré dokážu gél likvidovať – našťastie nielen váš, ale aj nepriateľský. Ovládanie hry je intuitívne, ťahom prsta po displeji presúvate gél medzi bunkami. Funguje aj multidotykové zoomovanie, vďaka ktorému je možné priblížiť si niektorú časť bunkovej štruktúry.

Grafika je primeraná typu hry, pekne animovaná a vyznačuje sa futuristickým nádychom. Zvukových efektov je pomenej, ale hru vhodne podfarbujú. K dispozícii sú dva herné módy – kampaň a samostatné „Skirmish“ misie. Vybrať sa dá z troch stupňov obtiažnosti, takže na svoje si prídu skúsení, ale aj príležitostní hráči.

Gelluloid je naozaj zaujímavá a originálna logická hra so strategickými prvkami a navyše vyžaduje aj sústredenie a rýchle rozhodovanie v závislosti na meniacej sa situácii. Odporúčame ju teda každému, kto si rád precvičí mozgové závity a súčasne aj rýchlosť svojich reakcií. Hra je zadarmo, nenašli sme v nej mikrotransakcie a reklamy zobrazuje väčšinou len v menu a medzi levelmi.

Verzia: 1.1.1
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.1
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma

8.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+