MojAndroid

Rôzne hry so štylizovanou ľudskou postavičkou, vytvorenou prevažne z paličiek – Stickmanom – sú na mobilných platformách veľmi obľúbené. Na Google Play ho nájdeme v úlohe cyklistu, golfistu, snowborďáka, basejumpera a v mnohých ďalších, prevažne športových disciplínach. Autori hry, ktorú si predstavíme v dnešnej Obednej prestávke, však celý koncept posunuli na vyššiu úroveň a Stickmana poslali na dobrodružný výlet kreslenou krajinou.

Draw a Stickman Epic Free

Na samom začiatku hry si musíte svojho Stickmana nakresliť, pričom fantázii sa medze nekladú. Hneď potom si môžete vyskúšať, ako vie kráčať, nakreslíte mu kamaráta, ktorý je však vzápätí zhltnutý zlou knihou. Vašou úlohou je zachrániť ho a dobrodružstvo môže začať.

Hra sa odohráva v kreslenom svete, ktorým váš Stickman prechádza a rieši rôzne hlavolamy či logické hádanky, ktoré musí rozlúsknuť, aby sa posunul ďalej. K dispozícii máte paletu ceruziek, ktoré vám pomôžu pri vašej, resp. Stickmanovej púti – napríklad hneď v prvom leveli máte k dispozícii červenú. Tou nakreslíte oheň, ktorý spáli dvere, brániace v ďalšom postupe, či odpáli dynamit, ktorý zase rozmetá hŕbu skál, blokujúcu cestu.

Vo vyšších leveloch môžete používať stále nové ceruzky s unikátnymi vlastnosťami a nakresliť si povedzme sekeru, alebo zbraň. V každom leveli je navyše ukrytý nejaký bonus, alebo tajné miesto s nejakým tajomstvom, ktoré sa dá získať. Bezplatná verzia hry umožní zahrať si tri levely (plus ďalšie dva, ak budete hru zdieľať) a obsahuje reklamy, plná verzia s 15 levelmi sa dá kúpiť samostatne a stojí 79 centov.

Draw a Stickman: Epic Free je skutočne výnimočná a netradičná hra, ktorá poteší milou „ručne“ kreslenou grafikou a originálnym námetom. Odpustiť jej treba pár nedostatkov, napríklad, že váš Stickman sa vie pohybovať len po priamke a ak narazí na prekážku, jednoducho sa zasekne. Občas môže potrápiť aj náročnosť hry, keďže niektoré hádanky sú naozaj ťažké a v pár leveloch sa treba potrápiť, kým prídete na to, ako ďalej.

Verzia: 1.4.3.104
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.3.104
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.3.113
Aktuálna cena: 1,07 €
Verzia: 1.4.3.113
Aktuálna cena: 1,07 €
5.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+