MojAndroid

Hneď na úvod treba otvorene povedať, že autori sa do veľkej miery inšpirovali jednou z najlepších tower defense hier pre mobily, Kingdom Rush. Pri niektorých detailoch sa nielenže inšpirovali, ale ich aj doslova okopírovali. Paradoxne to však nie je na škodu veci, pretože ak máte radi Kindgom Rush a chcete si skrátiť čakanie na druhý diel s podtitulom Frontiers nejakou podobnou hrou, Castle Defense sa na to hodí.

Castle Defense

V úvodnom menu vás privíta dramaticky znejúca hudba, ktorá sa (aké prekvapenie:-) podobná na melódiu z Kingdom Rush. Keďže okrem jej vypnutia a zvukových efektov sa nič iné nedá nastavovať, najlepšie je prejsť priamo k hre. Prvým krokom je výber jedného z troch hrdinov, pričom každý má iné silné a slabé stránky. Ak je to vaše prvé spustenie nasleduje tzv. denný bonus, v rámci ktorého každý deň za prihlásenie do hry dostanete nejakú odmenu. Na ďalšej obrazovke sa dá zvoliť vyššia obtiažnosť, vybrať konkrétna misia, alebo mód s nekonečným sledom protivníkov; všetky tieto možnosti sa však odomknú až po odohratí hry v normálnom móde.

Samotný herný princíp a systémy sú rovnaké, ako v prípade spomínaného Kingdom Rush. To znamená, že okolo cesty, ktorá sa kľukatí krajinou a ktorou prichádzajú nepriatelia, môžete na vyznačených miestach stavať štyri druhy obranných veží, ktoré sa dajú ďalej vylepšovať. Dôležitým aspektom hry je Mana, za ktorú sa dá aktivovať zmrazenie protivníkov, vyvolať ohnivý dážď alebo dvaja bojovníci, ktorých umiestnite kdekoľvek na cestu. Mana sa dopĺňa len pomaly, takže tieto špeciálne zbrane treba používať s rozvahou. Vo vyšších leveloch môžete použiť aj hrdinu, ktoré ste si vyberali na začiatku hry a poslať ho na miesto, kde sa bojová situácia nevyvíja vo váš prospech. Medzi levelmi je možné obranné veže a hrdinov vylepšovať za modré kryštály, ktoré sú akýmsi univerzálnym platidlom v hre. Získať sa dajú za zabitých nepriateľov, ale aj za inštaláciu ďalších hier a aplikácií a samozrejme mikrotransakciami.

Grafika hry je, ako to v prípade takýchto hier býva, dvojrozmerná, ale celkom pekná. Nechýbajú plynulo a jemne animované postavy a množstvo nepriateľov, z ktorých mnohých sme mohli vidieť v dnes už niekoľko krát spomínanej Kingdom Rush. Pekne animované sú aj útoky z veží, pričom každý typ útoku je podfarbený vydarenými zvukovými efektmi.

Napriek svojej zjavnej podobe s Kingdom Rush nie je Castle Defense žiaden podradný klon, ale skutočne vydarená tower defense hra, ktorá je celkom chytľavá a zábavná. Ak váhate s kúpou hry Kingdom Rush, ktorá navyše nemá ani Free či Lite verziu, môžete vyskúšať Castle Defense, ktorá sa na ňu v mnohom podobá a hrateľnosťou sa jej približuje.

Castle Defense na Google Play

Verzia: 1.6.3
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.3
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma

19.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+