MojAndroid

Stolná hra Carrom nie je v našich končinách príliš známa a zrejme mnohí z nás o nej ešte nepočuli. Patríme k nim aj my v redakcii, keďže náš prvý kontakt s ňou bol práve v 3D Android verzii tejto hry. Zaujala nás však natoľko, že sme si o nej zistili viac a rozhodli sme sa o nej napísať aj v dnešnej predvíkendovej Obednej prestávke.

Carrom 3D

Carrom (prípadne Carom, alebo Karrom) je hra, ktorá v istom zmysle pripomína biliard, aspoň dierami v štyroch rohoch štvorcovej hernej plochy. Netriafa sa do nich však guľami, ale hracími kameňmi, ktoré na podobajú na tie, ktoré nájdeme v hre Dáma.

Pravidlá tejto hry nie sú nijako náročné a názornou animáciou sú vysvetlené aj priamo v hre. Základom je spomínaná štvorcová herná plocha s dierami v rohoch. V jej vnútri je graficky vyznačený ďalší štvorec, po jeho hrane na vašej strane hernej plochy sa dá pohybovať a umiestňovať základný kameň, ktorým sa triafa do ostatných. Robí sa to intuitívne, ťahom prsta po displeji, alebo jednoduchých kliknutím na miesto, kde ho chcete umiestniť. Dvojitým poklepaním sa základný kameň prepne do módu streľby, potiahnutím prsta po displeji smerom dozadu určíte smer a silu strely. Cieľom je samozrejme umiestňovať do dier vlastné kamene.

Dôležitým herným kameňom je tzv. kráľovná, ktorá má červenú farbu. Existuje viacej variantov hry, v tejto Android verzii sa uplatňujú profesionálne, to znamená, že keď trafíte do diery kráľovnou, musíte ju pokryť „ďalším“ kameňom, teda hneď v ďalšom ťahu trafiť aj do diery váš kameň príslušnej farby. V opačnom prípade sa kráľovná vráti na hernú plochu. Ak je kráľovná pokrytá, hráč, ktorý ako prvý trafí do dier všetky svoje kamene, vyhráva.

Veľmi pekne je spracovaná herná plocha, ktorá sa dá točiť, meniť uhol pohľadu priblíženie a podobne. Dostatočne jemná je aj animácia a „fyzikálny model“, teda kamene sa správajú realisticky a hra je tým pádom naozaj zaujímavá. Ak teda chcete vyskúšať niečo nové, netradičné a máte radi stolné hry, Carrom 3D by vám mohol vyhovovať. Hra je zadarmo a bez mikrotransakcií, počas hrania sa však zobrazujú reklamy.

Verzia: 1.26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.26
Aktuálna cena: Zdarma

12.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+