MojAndroid

Auralux je logická, alebo skôr logicko-strategická hra. Na začiatku nie je žiadne intro, ale rovno úvodný tútoriál, ktorý vás postupne zasvätí do tajov a ovládania hry. V hre ste v úlohe modrého hráča, pričom cieľom je eliminovať zeleného a oranžového hráča (tých riadi smartfón, resp. tablet). Multidotykovým zoomovaním si môžete priblížiť hernú plochu, súčasným pohybom dvoch prstov po displeji ju naopak posúvať.

Auralux

Vaším základným a hlavným zdrojom je modré slnko.  To produkuje každú sekundu jednu jednotku vo forme akéhosi svetelného bodu. Ťahom prsta po displeji môžete tieto jednotky označiť a presúvať, prípadne nimi vylepšiť vlastné slnko. Potom bude každú sekundu produkovať dve jednotky namiesto jednej.

Môžete tiež obsadzovať „voľné“ slnká bielej farby. Počet kruhov okolo slnka určuje, koľkokrát môže byť vylepšené. Okrem bielych neutrálnych sĺnk sa samozrejme môžete pokúsiť obsadiť aj nepriateľské zelené a oranžové slnká. Vtedy sa strhne boj, ktorého výsledok závisí od počtu jednotiek na oboch stranách a o jeho priebehu vás informuje malý indikátor pod slnkom. Cieľom je, ako bolo povedané, eliminovať nepriateľské slnká a všetky ich obsadiť. Keď sa vám to podarí, na konci levelu sa zobrazí prehľadný graf, informujúci o priebehu hry, trvaní levelu, počte jednotiek a obsadení či vylepšení sĺnk.

Grafika hry je jednoduchá, ale vzhľadom k jej konceptu je aj ťažké predstaviť si nejakú zložitejšiu. Táto hra je postavená na niečom úplne inom, než na dych vyrážajúcej 3D grafike a oslnivých efektoch a tým „niečím“ je unikátny nápad v kombinácii s jednoduchým ovládaním, prehľadnými hernými princípmi a v neposlednom rade skvelou hrateľnosťou. Za zmienku stoja aj zvukové efekty, najmä pri boji jednotiek sú vyludzované rozličné tóny, ktoré vytvárajú akési abstraktné melódie.

Auralux je skutočne výnimočná a netradičná hra, ktorá sa dobre hrá na dotykovom displeji a kombinuje v sebe logické a strategické prvky. V hre sa nezobrazujú reklamy, istou nevýhodou je však skutočnosť, že zadarmo je len prvých sedem levelov (plus tútoriál) a ďalšie sa musia dokupovať vo forme tzv. packov, teda balíčkov s levelmi. Každý z nich stojí od 99 centov do 1,50 eura. K dispozícii je však aj tzv. Combo Pack za 2,99 eura, obsahujúci tri packy a špeciálny herný mód Speed Mode. Každopádne, hra určite stojí za vyskúšanie a podľa nášho názoru aj za dodatočnú investíciu do rozširujúcich balíčkov.

Verzia: 1.85
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.85
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma

3.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+