MojAndroid

Počas letných prázdnim sme sa rozhodli usporiadať verejné hlasovanie o najobľúbenejšie Android aplikácie zo Slovenska. V našej krajine je veľa šikovných Android vývojárov a do letnej časti súťaže Android Code Summer 2013 sa nám prihlásilo viac ako 90 aplikácií. Po prihlásení a kontrole všetkých aplikácií sme do hlasovania pustili všetky nové appky, ktoré boli vypublikované na Google Play Store alebo získali aktualizáciu svojej pôvodnej aplikácie najneskôr minulý rok. Do hlasovania sa zapojilo približne tisíc ľudí, ktorí rozhodli o najlepších a najzaujímavejších Android aplikáciách zo Slovenska. Poznáme teda nového majiteľa smartfónu Samsung Galaxy S4 mini, piati hlasujúci získavajú navigáciu Sygic.

AndroidCodeSummer2013-picture

Android Code Summer 2013

Súťaž Android Code je väčšine našich čitateľov známa. Vývojári, firmy a spoločnosti prihlasujú svoje aplikácie, odborná porota a verejnosť ich hodnotia a na konci roka už pravidelne vyhlásime najlepšie slovenské Android aplikácie. Tento rok sme sa rozhodli urobiť aj akési predkolo koncoročnej súťaže. Android Code Summer 2013 je súťaž pre všetkých autorov aplikácií, ktorí už v prvom polroku stihli pripraviť svoju aplikáciu a prihlásili ju do súťaže.

AndroidCodeSummer2013-logo

Najobľúbenejšie aplikácie tohto leta

1.miesto: Slovenské Televízie

SKtelky-AndroidCode-Summer2013

Hlasovanie skončilo a my, síce so zdržaním, za ktoré sa ospravedlňujeme, pristupujeme k vyhláseniu výsledkov. Podľa hlasovania čitateľov portálu MojAndroid.sk a ďalších Android fanúšikov sa najobľúbenejšou aplikáciou stáva appka “Slovenské Televízie“, ktorú naprogramoval Timotej Rybár. Aplikácia ponúka streamovanie českých a slovenských televízií priamo do vášho smartfónu. Srdečne autorovi blahoželáme, okrem prvého miesta získava aj nový smartfón Samsung Galaxy S4 mini.

2.miesto: SHMUDroid

SHMU-AndroidCode-Summer2013

Druhé miesto obsadila populárna aplikácia na predpoveď počasia SHMUDroid, za ktorou stojí vývojárske štúdio Konio Systems. Slovenská aplikácia SHMUDroid prináša predpoveď počasia pre váš Android telefón s údajmi zo SHMÚ (Slovenský hydrometeorologický ústav). Táto aplikácia vám zjednoduší prístup k vašej obľúbenej predpovedi počasia. SHMUDroid na základe vašej aktuálnej polohy ponúkne predpoveď počasia pre miesto, kde sa práve v tejto chvíli nachádzate. Samozrejmosťou je aj manuálny výber lokality z viac ako 1000 miest na Slovensku. Nájdete v nej predpovede počasia podľa epsgramu a meteogramu ALADIN a ECMWF.

Verzia: 4.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

3.miesto: rádio Expres

Radio-expres-AndroidCode-Summer2013

Na treťom mieste sa objavila aplikácia rádio Expres. Aplikácia najpočúvanejšieho rádia na Slovensku tak opäť boduje vo verejnom hlasovaní. Nová aplikácia Rádia Expres prináša: stream vysielania, informácie o aktuálne hranej pesničke, zoznam posledných 10 hraných pesničiek, informácie o relácii, ktorú práve počúvate – jej názov a meno moderátora, ktorý ju vysiela, všetky aktuality z hudby (videoklipy, hudobné novinky), dopravy, spravodajstva a z vysielania (to najlepšie z jednotlivých relácií), budík, s ktorým vás môže každé ráno zobudiť stream rádia alebo moderátor Rádia Expres podľa vášho výberu a ďalšie notifikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Špeciálna cena HIT leta: Sygic GPS Navigation

Sygic-AndroidCode-Summer2013

Najviac hlasov však opäť dostala populárna slovenská navigácia Sygic. Tentokrát sme sa rozhodli jej udeliť špeciálnu cenu HIT leta a nechali sme možnosť zabojovať o prvé miesto aj iným aplikáciám a motivovať tak ďalších slovenských vývojárov a autorov aplikácií. Navyše Sygic pravidelne podporujte súťaž Android Code ako partner, cenu obľúbenosti si však zaslúži.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

Ceny a termíny

Prihlasovanie aplikácií začalo od 1.júla 2013 a skončilo 15.augusta, hlasovanie bolo spustené na stránke AndroidCode.sk. Do súťaže sa vždy môžu zapojit vývojári a firmy a prihlásiť svoje aplikácie, ktoré boli zaradené do verejného hlasovania. Zo všetkých hlasujúcich fanúšikov sme vyžrebovali päť ľudí, ktorí získavajú navigáciu Sygic zadarmo, srdečne blahoželáme:

  • Andrej Janko
  • Viera Černáková
  • Dušan Hudec
  • Ján Hvizdoš
  • Eva Begová

 

Vývojár najobľúbenejšej aplikácie okrem ocenenia získava aj nový smartfón. Spoločnosť Samsung venovala do súťaže novinku Samsung Galaxy S4 mini. Vývojári, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, majú navyše zaručený postup na shortlist do záverečnej súťaže Android Code 2013, ktorá sa začne už v novembri. Viac informácií prinesieme už čoskoro. Organizátor súťaže Android Code Summer 2013 je portál MojAndroid.sk, partnerom letnej súťaže je spoločnosť Samsung.

AndroidCodeSummer2013-Partneri

29.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+