MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Pokračujeme aplikáciou Cestovné poriadky a dopravná karta v mobile.

Dopravná karta v mobile
Dopravná karta v mobile
  • Dopravná karta v mobile Screenshot
  • Dopravná karta v mobile Screenshot
  • Dopravná karta v mobile Screenshot
  • Dopravná karta v mobile Screenshot
  • Dopravná karta v mobile Screenshot
  • Dopravná karta v mobile Screenshot
  • Dopravná karta v mobile Screenshot
  • Dopravná karta v mobile Screenshot

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

Smartfóny sa stali súčasťou nášho každodenného života natoľko, že sme si zvykli uľahčovať bežné životné situácie pomocou inteligentných aplikácií. Našou víziou bolo priniesť podobné smart riešenie aj do prostredia verejnej dopravy a uľahčiť tak ľuďom cestovanie verejnými dopravnými prostriedkami.

Ako už väčšinou býva zvykom, ako prvý vznikol web www.ubian.sk. Pre zjednodušenie používania sme však cítili nutnosť posunúť sa z webového prostredia smerom k aplikácii, ktorá by poskytovala real-time informácie o verejnej doprave, umožňovala napríklad vyhľadať spojenie z adresy do adresy, nájsť v okolí bikesharing, alebo dobiť si kredit alebo kúpiť predplatný cestovný lístok na dopravnú kartu.

Spolu so spustením aplikácie, prišiel aj náš vernostný systém Zelené kilometre. Cestujúci vidí koľko km precestuje a koľko emisií zároveň šetrí pre našu planétu. Apka zvyšuje komfort pri cestovaní verejnou dopravou aj vďaka možnosti pridať a spravovať dopravnú kartu, ktorú dnes používa viac než 70% cestujúcich vo verejnej doprave.

Koľko ľudí na aplikácii Cestovné poriadky a dopravná karta v mobile pracuje?

Na vývoji pracuje menší tím ľudí, no aj vďaka novým funkciám a aktivitám postupne rastie.

Ako dlho trval vývoj aplikácie Cestovné poriadky a dopravná karta v mobile od úplného začiatku (nápadu)?

V týchto dňoch je to práve 5 rokov, odkedy sa naša spoločnosť rozhodla priniesť na trh aplikáciu pre jednoduchšie cestovanie verejnou dopravou. Ďalšie procesy potom už bežali pomerne rýchlo.

O necelého trištvrte roka bola na svete prvá dostupná verzia aplikácie UBIAN. Tým to pre nás ale neskončilo. Neustále hľadáme nové riešenia, ako apku zdokonaľovať. Vychadzame pritom z potrieb používateľov a úzkej spolupráce s dopravnými spoločnosťami.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Slovensko rozhodne je krajinou s potenciálom. Ponúka priestor pre technologické riešenia mnohých bežných oblastí života. V tomto smere je pre nás ako Slovákov, zároveň výborným priestorom ako otestovať, či náš nápad funguje, pretože dokonale poznáme mentalitu spoločnosti v ktorej žijeme.

Aké máte plány do budúcna?

Naďalej prinášať cestujúcim vo verejnej doprave nové a moderné technológie v kontexte SMART CITY. Plánom v blízkej budúcnosti je, aby cestujúci do dopravných prostriedkov nemusel nosiť plastovú kartu ani peniaze a dokázal za cestovný lístok pohodlne zaplatiť mobilom. Tešte sa na január :)

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Cestovné poriadky a dopravná karta v mobile je nominovaná v kategórii Doprava a cestovanie. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

  • Hopin
  • Košice Región
  • ParkDots
  • Pelipecky – lacné letenky a tipy na cestovanie
  • Zaži Tatry

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

23.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+