MojAndroid
Ani túto jeseň nechýba naša každoročná súťaž o najlepšie Android aplikácie s názvom Android Code 2013. Súťaž prebieha na stánke AndroidCode.sk a firmy a developeri zo Slovenska majú možnosť prihlásiť svoje aplikácie, ktoré bude hodnotiť odborná porota. Okrem titulu “Aplikácia roka” majú možnosť developeri získať aj zaujímavé ceny.  V tomto článku si podrobnejšie predstavíme našu porotu, ktorá je zložená z odborníkov v oblasti mobilných technológií, marketingu a podnikateľských sfér zo Slovenska. Ak chcete, aby porota hodnotila aj vašu aplikáciu, nezabudnite, že ich prihlasovanie  končí 30.novembra 2013.

Pamela Babuščáková, Tatra banka

Pamela-profil-fotoPamela Babuščáková sa pohybuje už viac ako 12 rokov v online prostredí. Od roku 2009 pracuje v Tatra banke, kde sa venuje hlavne inováciám v oblasti mobilných aplikácií. Ako vedúca oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov mala na starosti napríklad uvedenie služby VIAMO (posielanie peňazí na telefónne číslo). Pamela sa zároveň stará aj o hlavnú aplikáciu mobilného bankovníctva, za ktorú Tatra banka v roku 2013 získala ocenenie Global Finance v kategórii Best in Mobile Banking vo svete. Rovnako je zodpovedná za korporátnu webovú stránku Tatra banky, ktorá bola rovnako ocenená Global Finance ako najlepší bankový webdesign v strednej a východnej Európe.

 

 

Martin Adámek,  spoluzakladateľ inloop

martin-adamekMartin Adámek je prvý vývojár zo Slovenska a Čiech, ktorý publikoval aplikáciu na Android Markete už v roku 2008. Po pár miliónoch stiahnutí sa stal nezávislým vývojárom. Od roku 2012 Martin spolu s Inloop tímom (momentálne 16-členným) pomáha rôznym spoločnostiam s vývojom a publikovaním mobilných aplikácií.

 

 

 

 

Richard Hombauer, šéfredaktor Fony.sk a vedúci projektu RIVIEW

Riso-Hombauer11-150x150Mobilným telefónom sa seriózne venuje už viac ako desať rokov, z toho väčšinu času vedie server Fony.sk. Baví ho skôr písanie než funkcia vedúceho, ktorá mu tam už akosi prischla. Šikovná dvojica redaktorov mu však umožnila rozšíriť portfólio svojich aktivít aj na digitálny magazín Riview, v ktorom tiež nájdete jeho myšlienky. Svoj smartfón už roky využíva na plus-mínus 90 %, pozná väčšinu jeho nastavení a možností. Telefonovanie v jeho prípade už dávnejšie vytlačili e-maily a internetové služby; dá sa povedať, že telefonáty dvíha len najbližším alebo v prípade poplachu. Aplikácie do svojho telefónu vyberá rozvážne – patrí ku konzervatívnym typom, ktoré tvrdohlavo používajú len zopár programov, ale zato naplno.

 

 

Michal Chabada, zakladateľ a šéfredaktor, MojAndroid.sk

MCH-profil-10-2013Michal vyštudoval Fakultu Riadenie a Informatiky v Žiline, titul MSc. získal na Molde University College v Nórsku. Svoju kariéru začínal ešte počas štúdia na call centre u mobilného operátora, po skončení štúdia sa ocitol na oddelení vývoja produktov a služieb v spoločnosti T-Mobile. Ďalšie tri roky pracoval na marketingovom oddelení IT firiem Anasoft a PosAm. Po 20 mesiacoch od spustenia stránky MojAndroid.sk odišiel z pozície Marketingového riaditeľa a venuje sa svojmu projektu naplno. Je organizátorom stretnutí Android Roadshow a súťaží Android Roka a Android Code na Slovensku. Časť aktivít sa organizuje už aj v susedných Čechách. Vo voľnom čase hrá ľadový hokej a futbal.

 

 

 

Rasťo Kulich, Country Manager Google Slovensko

Rasto-Kulich-small11Prvých 5 rokov svojej kariéry pracoval Rasťo Kulich ako finančný analytik a neskôr hlavne ako brand manager v Procter & Gamble v Prahe a Budapešti, predovšetkým na značkách Ariel a Old Spice. Od roku 2006 pracoval pre poradenskú spoločnosť McKinsey ako projektový manažér na strategických projektoch s vrcholovým manažmentom v 16 krajinách sveta so zameraním na marketing, predaj a private equity. V spoločnosti Google pracuje od roku 2011 ako country manager pre Slovensko. Rasťo Kulich je tiež členom predstavenstva Harvard Club v Prahe a je spoluzakladateľom Stredoeurópskeho Procter & Gamble Alumni klubu. Rasťo Kulich získal titul MBA získal na Harvard Business School s vyznamenaním. Tiez ziskal titul bakalára na City University magma cum laude a magistra vo finančnom managemente na Fakulte Manažmentu Univerzity Komenského.

 

 

Pavol Magic, Sygic

Pavol-Magic-fotoPavol pracuje ako produktový manažér pre Sygic. Spoluzakladal a bol prezidentom ADMA – Asociácie digitálnych marketingových agentúr. Pracoval pre Etarget ako Head of Communications pre všetkých 9 krajín, v ktorých firma pôsobí. Predtým bol v PR agentúre Seesame, organizácii AIESEC, spoločnosti Dell a ďalších. Medzi jeho klientov patrili firmy ako Motorola, Dell, Siemens, BenQ Mobile, Heineken Slovensko (značky Corgoň, Zlatý bažant, Kelt, Heineken), Henkel, a mnoho ďalších.

 

 

 

Michal Meško, CEO Martinus.sk

michal_mesko11Michal Meško vyštudoval manažment a marketing na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 2007 absolvoval polročnú stáž so zameraním na spotrebiteľské správanie a internetový obchod na Rijksuniversitat Groningen v Holandsku. V roku 2000 bol spoluzakladateľom stránky Referaty.sk, najväčšieho portálu pre študentov, ktorý v roku 2004 odkúpil Atlas.sk. Zároveň stál v roku 2000 aj pri vzniku internetového kníhkupectva Martinus.sk, ktorého je dnes spolumajiteľom a CEO. V roku 2011 bol nominovaný na ocenenia Ernst&Young Podnikateľ roka a TREND TOP Manažér roka. Martinus.sk je v súčasnosti najväčším internetovým obchodom na Slovensku, okrem toho prevádzkuje 4 kamenné kníhkupectvá a internetové kníhkupectvo Martinus.cz. Firma opakovane získala certifikát za výnimočnú kvalitu Slovak Gold, v roku 2011 sa v rebčíku Deloitte Fast umiestnila ako 161. najrýchlejšie rastúca technologická firma v rámci EMEA regiónu.

 

 

Michal Pastier, Creative Director, Zaraguza Digital

michal-pastier11Michal Pastier patrí s viac ako šiestimi desiatkami cien za kreativitu a efektivitu kampaní na ktorých pracoval medzi slovenských najoceňovanejších reklamných tvorcov a tento rok získal aj prestížne ocenenie FILIP za výnimočný prínos do slovenskej reklamy. Je zatiaľ jediným copywriterom zo Slovenska, ktorý získal ocenenie v kategórií online reklamy Cyber Young Lions z najprestížnejšieho festivalu reklamy na svete, Cannes Lions. Michal je spolumajiteľom a kreatívnym riaditeľom online agentúry ZARAGUZA digital. ZARAGUZA sa stala už dvakrát po sebe najoceňovanejšou digitálnou agentúrou na Slovensku podľa výsledkov národnej kreatívnej súťaže Zlatý Klinec 2010 a 2011. Michal pomáha tvoriť komplexné kampane, ale aj atrakcie pre komunikáciu značiek v digitálnom prostredí. Od webov, súťažných hier, cez Facebook aplikácie, až po mobilné riešenia.

 

 

Peter Šebo, AppsRulezz

Peter-Sebo11-150x150Po skončení štúdia na Ekonomickej Univerzite v Bratislave začal Peter Šebo pracovať v odbornom mesačníku Stratégie, kde prešiel od pozície web editora, cez odborného redaktora pre internetovú reklamu a digitálny marketing až po kreatívneho riaditeľa pre digitálne projekty vydavateľstva Sanoma Magazines Slovakia, neskôr Ecopress Magazines. Je spoluautorom troch ročníkov unikátnych konferencií Internet je sexy, prvej konferencie o mobilnom marketingu na Slovensku MMMMX – Mobilný marketing 2010 úspešnej konferencie MobileRulezz 2011 a organizátorom prvej súťaže mobilných aplikácii na Slovensku AppsRulezz 2011. Aktuálne pracuje pre Zoznam.sk na pozícii New Business Manager a je spoluorganizátorom konferencie InternetRulezz 2011 – All about Facebook a prvej súťaže marketingových a komunikačných riešení na Facebooku v SR FbRulezz 2011.

 

 

Peter Šimún, CEO @ Seges & Synapso

Peter-Simun-fotoPeter je zodpovedný za vývoj aplikácií v softvérovej fime Seges a v hlavnej úlohe vystupuje ako lepič kódu v projekte Synapso. Okrem vývoja aplikácií sa aktívne venuje aj ich testovaniu (hlavne z používateľského pohľadu) a prinášaniu inovácií vo forme smerovania projektov alebo ich technologického rastu.

 

 

 

 

Ivan Štefunko, chairman at Neulogy, a.s.

Ivan_stefunko11-150x150Ivan Štefunko is the co-founder and Chairman of Neulogy. Ivan’s focus is on commercialization of technologies, technology-based start-ups and academic spin-offs. He studied political sciences and international relations at Institut d’Etudes Politiques de Paris in France and Matej Bel University in Slovakia. Besides being a serial entrepreneur, Ivan has extensive background in media and internet. He co-founded several internet and technology companies, which became number one in their category and respective country, including Euractiv.sk, Pelicantravel.com, Monogram Technologies and wineshop.sk. Over the past 6 years, Ivan has also been extensively advising entrepreneurs on how to better use their skills and assets, and government authorities on how to motivate and support innovative entrepreneurs.

 

 

Michal Truban, CEO Websupport.sk a Nicereply.com

michal-truban11Michal Truban už 10 rokov udáva tempo slovenskému internetu, businessu a marketingu. Jeho love-brand WebSupport prevádzkuje najväčší počet web stránok na Slovensku. Vďaka víťaznému start-up projektu NiceReply.com prináša skúsenosti priamo zo Sillicon Valley.

 

 

 

 

Rasťo Turek, Founder a CEO Synopsi.TV

Rasto-Turek-profilRasťo Turek podniká už od svojich 16 rokov, kedy spoluzaložil dve počítačové herne v jeho rodnom meste Martin. Po čase sa presunul do Bratislavy, kde pracoval ako vývojár aj pre spoločnosť Profesia.sk. Niekoľko rokov pracoval pre spoločnosť Google ako security enginner. Po odchode založil konzultačnú firmu, ktorá sa venovala zabezpečovaniu webových systémov a ktorá bola v roku 2011 kúpená konkurenčnou spoločnosťou zo zahraničia. Následne založil americko-slovenskú spoločnosť Synopsi, ktorá sa venuje personalizácii mutlimediálneho obsahu. Vo svojom portfóliu má medzinárodných klientov ako napriklad HBO, Deutche telekom, Intel, Verizon a ďalších.

 

 

 

Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak

Peter_Tvrdon11Peter Tvrdoň je riaditeľom slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech & Slovak, s.r.o. V spoločnosti pôsobí od roku 2005.

17.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+