MojAndroid

Android Auto je v poslednom období pomerne diskutovanou témou. Mať smartfón prepojený s vozidlom a využívať jeho plný potenciál na veľkej obrazovke infotainmentu má niečo do seba. Kvalitné navigácie obsahujúce aktuálnu premávku či možnosť telefonovať, počúvať hudbu a podobne, patria medzi veľké výhody tejto služby.

Spoločnosť Google teraz spúšťa beta program pre Android Auto, ktorý dovolí beta testerom vyskúšať si nové funkcie ešte pred ich oficiálnym uvedením, informuje portál Android Central. Google si od tohto programu sľubuje lepšie aktualizácie budúcich verzií, ktoré budú obsahovať podstatne menej chýb a nedokonalostí, keďže beta testeri ich odhalia ešte predtým.

Záujemcovia o beta testovanie sa môžu prihlásiť pomocou tohto odkazu. Momentálne je však prijímanie nových testerov pozastavené a ďalších momentálne neprijíma. To sa môže časom zmeniť.

Posledné novinky v Android Auto

Len nedávno sa do ekosystému Android Auto dostala česká navigácia MapFactor Navigator 7. Spoločnosť Google tiež oznámila, že pribudne aj možnosť zahrať si jednoduché hry. Aj napriek tomu, že počas šoférovania by ste rozhodne nemali hrať hry, je otázne, či bude tieto hry vôbec niekto hrať. Keď predsa budete niekedy v aute dlho čakať, pravdepodobne si telefón zoberiete k sebe a zahráte si nejakú plnohodnotnú hru z Obchodu Play.

Objavila sa aj jedna nepríjemnosť. Android Auto má problém s Google Asistentom, ktorý počúva len prvý povel, potom sa akoby deaktivuje. Riešenie zatiaľ nie je. Tento problém hlásia mnohí používatelia, nie však všetci.

Náš tip
Obrovská zmena! Clubhouse ruší pozvánky, pripojiť sa môže úplne každý

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+