MojAndroid

Viacero používateľov služby Android Auto sa sťažuje na problémy s Google Asistentom. Funkcia, ktorá by mala uľahčiť zadávanie povelov a pomôcť viac sa sústrediť na dianie pred šoférom, nefunguje poriadne. Informáciu priniesol portál Autoevolution.

Problémom je, že asistent od Googlu dokáže rozpoznať len prvý povel. Ak ho napríklad požiadate o zaslanie SMS správy, on sa vás následne opýta, komu ju má odoslať, avšak ďalej vás už nepočúva. Meno prijímateľa budete diktovať zbytočne.

Google Asistent
Foto: Redakcia

Používatelia hovoria, že to vyzerá tak, akoby bol mikrofón úplne vypnutý. To znamená, že asistent vás vôbec nepočúva. Riešenie podobných problémov má väčšinou jednoduché riešenie, a to reštart telefónu. Avšak v tomto prípade nepomôže ani hard reset, problém pretrváva aj naďalej.

Na fórach spoločnosti Google sa o probléme hovorilo už približne pre rokom, takže nie je žiadnou novinkou. Teraz to vyzerá, že sa rozšíril. S novou aktualizáciou aplikácie Google vyzerá, že niektorí používatelia sa problému zbavili, avšak bohužiaľ nie všetci.

Momentálna situácia je taká, že nikto nevie, čo sa vlastne deje a prečo je správanie Google Asistenta v službe Android Auto takéto. Rovnako nevieme, kedy bude problém vyriešený, no dúfame, že na tom Google už pracuje.

Máte aj vy podobný problém?

Náš tip
Android Auto dostane veľkú aktualizáciu
24.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+