MojAndroid

Android patrí medzi najpokročilejšie mobilné operačné systémy súčasnosti, no nie vždy to musí znamenať iba výhodu. Množstvo funkcií a možností má často za následok neroztriedené súbory v mnohých priečinkoch, ktoré je veľmi ťažké zjednotiť alebo iným spôsobom nájsť na jednom mieste. Tento proces uľahčujú mnohé prehliadače súborov, ktorých je v obchode Play veľké množstvo. Medzi aktuálne najprepracovanejšie patrí Tomi File Manager, ktorý ponúka intuitívne prostredie a veľmi užitočné funkcie.

Aplikácia je v obchode Play už dlhšiu dobu, no prednedávnom získala veľmi zaujímavú aktualizáciu, ktorá priniesla úplne nové prostredie. Vďaka tomu a aj užitočným funkciám aplikácie sa Tomi File Manager zaradil medzi špičku medzi správcami súborov. Prostredie aplikácie je moderné a čisté a ponúka veľmi užitočné informácie. Po spustení aplikácie sa zobrazí základné menu, na ktorom je možné vybrať si, aký typ súborov by ste si chceli nechať zobraziť. Na výber máte hudbu, obrázky, aplikácie, stiahnuté súbory, dokumenty a videá. Ikony pre každý typ súboru sú uložené v peknom kruhovom tvare, okolo ktorého sa nachádza prstenec decentne zobrazujúci aktuálne využitie vnútornej pamäte zariadenia.

tomi-file-manager-1 tomi-file-manager-2 tomi-file-manager-3

Po kliknutí na jednotlivý typ súboru sa zobrazí nové prostredie, špeciálne vytvorené pre každú kategóriu. Hudobné súbory sú zoradené podľa názvu skladby, no zároveň môžete prehliadať jednotlivé albumy, interpretov, ale zobraziť si môžete skladby aj podľa roku vydania. Veľmi užitočný je aj prehliadač obrázkov, ktorý ich triedi na fotografie, screenshoty alebo priečinky. Všetky sú pritom zoradené podľa dátumu zhotovenia, vďaka čomu môže Tomi File Manager plnohodnotne zastúpiť vašu aplikáciu galérie.

tomi-file-manager-4 tomi-file-manager-5 tomi-file-manager-6

V aplikácii nájdete aj pokročilého správcu na prácu s nainštalovanými aplikáciami. Zobraziť si môžete všetky stiahnuté aplikácie, predinštalované tituly alebo všetky súbory APK, ktoré máte v pamäti zariadenia. Aplikácie si tu môžete aj zálohovať či hromadne odstrániť zo zariadenia. V prípade záujmu nemusíte používať správcov pre jednotlivé typy súborov ale môžete si zobraziť aj klasického správcu súborov so všetkými priečinkami v zariadení. Aplikáciu môžete prepojiť aj s niektorými cloudovými službami, ako napríklad Dropbox, Google Drive a Tomi File Manager podporuje aj služby FTP a SMB.

tomi-file-manager-7 tomi-file-manager-8

Prehľadné prostredie a výborné funkcie patria medzi prednosti aplikácie Tomi File Manager. V prípade, že máte vo svojom zariadení aj práva ROOT, aplikácia ponúkne aj pokročilé funkcie na správu súborov. Aplikácia pracuje veľmi rýchlo a načítavanie miniatúr obrázkov či videí je veľmi rýchle. To isté platí aj o ďalších funkciách, ktoré sú pohotové a z aplikácie robia ideálny nástroj do každého zariadenia. Tomi File Manager je napriek všetkým týmto skvelým možnostiam v obchode Play úplne zadarmo a neskrývajú sa tu ani žiadne poplatky či mikrotransakcie. Aplikáciu si môžete vyskúšať aj pomocou nášho widgetu.

30.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+