MojAndroid

Aplikácia Slovak TV si svojich fanúšikov získala takmer ihneď po uvedení na Google Play, z ktorého však bola neskôr stiahnutá. Aplikácia, ktorá umožňuje sledovať slovenské a české televízie sa však vracia s krájším používateľským prostredím a novými funkciami. Slovak TV 2 opäť ponúka sledovanie televíznych programov priamo na obrazovke vášho smartfónu alebo tabletu. Čo nové prináša?

Aplikácia Slovak TV 2 prešla najmä dizajnovými zmenami a pridala aj funkciu elektronického programu EPG pre jednotlivé stanice. Priamo v používateľskom prostredí tak môžete skontrolovať program na aktuálny deň. Stanice sú v aplikácii v závislosti od veľkosti displeja a jeho orientácie, panelovo usporiadané do jedného alebo viacerých stĺpcov. Optimalizované bolo aj zobrazenie na tabletoch.

Android-aplikácie-Slovak TV 2-2

Každý panel obsahuje informácie o aktuálnom priebehu vysielanej relácie, filmu alebo seriálu. Pomocou tlačidiel EPG a Pozrieť je možné zobraziť program stanice alebo spustiť stream. K dispozícii sú slovenské a české televízie STV1, STV2, JOJ, JOJ Plus, TA3, CT1, CT2, CT4, Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Prima Family, Prima LOVE, Prima Cool, Barrandov a Prima Zoom. V angličtine sa vysielajú kanály Eurosport 1 a Eurosport 2.

Náš tip
Slovak Live TV Player: Slovenské televízie na vašom Androide

Na sledovanie slovenských televízii, ktoré sa streamujú v rozlíšení 320×240 px postačuje aj pomalšie pripojenie. České TV stanice sú však vysielané vo vyššom rozlíšení 1024 x 576 px, ku ktorému je potrebné aj rýchlejšie dátové pripojenie. Pri konektivite s rýchlosťou 3,7Mbps boli CZ stanice nepozerateľné alebo sekali.

Android-aplikácie-Slovak TV 2-2 Android-aplikácie-Slovak TV 2-1

Vynovená aplikácia Slovak TV 2 je zadarmo dostupná na Google Play. Na rozdiel od prvotnej verzie je však určená len pre zariadenia s Androidom 4.0 a vyšším. Jej vývojári pripravujú aj ďalšie funkcie, ako napríklad EPG na niekoľko dní dopredu alebo možnosť pridať ku svojim obľúbeným programom upozornenie na ich začiatok.

24.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+