MojAndroid

Aplikácií, ktoré dokážu prepínať profily telefónu a meniť jeho nastavenia v závislosti od polohy, nájdeme v Google Play veľké množstvo. Je to len dobre, nakoľko si tak každý používateľ môže vybrať aplikáciu, ktorá mu najviac vyhovuje a ktorá má ním požadované funkcie. Jednou z tých, ktorá obsahuje množstvo funkcií zabalených v strohom Holo dizajne, je aj Profile Flow.

Profile Flow

Základnou možnosťou aplikácie je vytváranie profilov, ktoré môžu obsahovať viaceré úlohy, alebo akcie a aktivovať sa za splnenia jednej, prípadne aj viacerých podmienok. Príkladom môže byť aktivácia nejakej funkcie telefónu v určitý dátum alebo čas. V oboch prípadoch sa dá stanoviť aj interval od–do, prípadne aktivácia len v niektoré dni v týždni. Profily je však v prípade potreby možné aktivovať aj manuálne. Samozrejmosťou je možnosť aktivovania profilu na základe GPS súradníc, alebo konkrétnej BTS stanice, avšak iba v platenej verzii Pro. Nechýba ani možnosť aktivovať profil pri vybití batérie na určitú hodnotu, opäť však len vo verzii Pro.

Profile Flow 1 Profile Flow 6 Profile Flow 2

Úlohy sa delia na dve skupiny – Entry Tasks budú vykonané pri aktivácii profilu, Exit Tasks naopak pri jeho deaktivácii. Týchto úloh, resp. akcií je v aplikácii veľké množstvo a zahŕňajú napríklad zapnutie/vypnutie wi-fi, bluetooth, mobilných dát, prípadne zobrazenie notifikácií, aktiváciu letového režimu či hotspotu. Ďalej sem patrí možnosť nastavenia hlasitosti a typu vyzváňacieho tónu, zvukov notifikácií, alarmu, alebo prepnutie na vibrácie. Aplikácia vie ovládať aj jas displeja, jeho rotáciu, čas vypnutia, alebo zmeniť tapetu. Bonusom je možnosť poslať prednastavenú sms vybraným kontaktom, alebo dokonca vykonať automatický hovor. Nechýba ani rýchly náhľad priamo v aplikácii, kde sa dá skontrolovať, ktoré z funkcií sú aktuálne zapnuté.

Profile Flow 5 Profile Flow 4 Profile Flow 3

Možnosti využitia takejto aplikácie sú zrejmé a autori uvádzajú v popise aplikácie viacero konkrétnych príkladov. Aplikácia môže napríklad stíšiť vyzváňanie telefónu pri príchode do práce a naopak, prepnúť ho na maximum, keď sa používateľ nachádza v rušnom nákupnom centre. Podobne sa dá nastaviť používanie mobilných dát na ceste a prepnutie na wi-fi v prostredí domova, alebo práce. Je možné niekoho automaticky upozorniť esemeskou, že opúšťate určite miesto – napríklad vašu manželku, že práve odchádzate z práce a doma vás má čakať teplá večera:-)

Bezplatnú verziu aplikácie Profile Flow môžeme považovať skôr za akési demo, ktoré má potenciálneho záujemcu oboznámiť s prostredím aplikácie a jej možnosťami, nakoľko mnohé kľúčové funkcie a akcie sú dostupné až vo verzii Pro. Okrem už spomínaného aktivovania profilu na základe údajov z GPS a BTS medzi ne patrí napríklad ovládanie mobilných dát, jasu, zobrazenia  notifikácií a odoslanie smsky či vykonanie hovoru. Nevýhodou je tiež chýbajúca lokalizácia do slovenčiny alebo češtiny, takže na používanie aplikácie sa vyžaduje istá znalosť angličtiny.

Verzia Pro sa aktivuje priamo v aplikácii a stojí 2,31 eura. Ak sa vám však aplikácia naozaj páči, prípadne chcete podporiť jej vývoj, autori umožnili zaplatiť za ňu aj dve vyššie sumy.

Verzia: 3.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4
Aktuálna cena: Zdarma

3.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+