MojAndroid

Už ste iste počuli o snahách vývojárov a výrobcov ne-Androidových telefónov spúšťať Android aplikácie aj na iných platformách. Jedným z nich je napríklad spoločnosť Myriad, ktorá prenedávnom predstavila prostredie Alien Dalvik. Už dlhšie sa špekuluje o tom, že niečo podobné chystá aj spoločnosť RIM, výrobca telefónov Blackberry. 

Na svetovom kongrese MWC minulý mesiac spoločnosť potvrdila, že ich zariadenie Blackberry Playbook bude vedieť spustiť Android aplikácie pravdepodobne pomocou vlastného emulátora. Objavili sme video, na ktorom môžete vidieť prvé výsledky experimentovania spoločnosti RIM s virtuálnou mašinou komatibilnou s Androidom na svojich smartfónoch a tabletoch. Vo video predstaviteľ Blackberry spomína niekoľko faktov o tablete Playbook, a potom, v 14-tej sekunde hovorí, že tablet bude schopný spúšťať Android aplikácie. Toto môže byť ešte veľmi zaujímavé, či už  počul tie isté kleboty ako my alebo má viac informácií zo zákulisia RIM-u. Budeme si musieť počkať.

Tu je už spomínané video:

3.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+