MojAndroid

O tom, že svoje Android zariadenia využíva väčšina z vás na prácu, niet pochýb. Okrem pripojenia k internetu a dobrého e-mailového klienta je však v smartfóne a tablete dobré mať aj kvalitný kancelársky balík. Lepšie aplikácie tohto druhu však stoja celkom dosť peňazí, a tak nastáva otázka, či sa dočkáme niekedy plnohodnotného kancelárskeho balíka zadarmo. Odpoveď je áno, privítajte LibreOffice pre Android.

LibreOffice-for-Android

LibreOffice je dobre známy kancelársky balík dostupný pre desktopy s rôznymi operačnými systémami. Jeho autori sa však už dlhšiu dobu venujú aj verzii pre Android, ktorú si už dnes môžete stiahnuť do svojho mobilného zariadenia. Aplikácia LibreOffice pre Android sa však zatiaľ nachádza len v alfa verzii, a tak jej veľké množstvo funkcií ešte chýba. Autori plánujú predstavenie plnohodnotnej aplikácie v priebehu niekoľkých mesiacov.

libre-office

Hoci aplikácia zatiaľ ponúka len základné funkcie a je plná chýb a nedostatkov, môžete si ju stiahnuť priamo zo stránok Libre Office. Autori budú zdrojové súbory pravidelne obnovovať, takže si budete postupom času môcť vyskúšať vždy najnovšiu verziu aplikácie. Ak ste sa rozhodli si aplikáciu nainštalovať, napíšte nám do komentárov, ako sa vám páči a v čom vidíte jej výhody.

Libre Office Alfa – odkaz na stiahnutie

Zdroj: AndroidAuthority

1.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+