MojAndroid

Google v týchto chvíľach zrejme dokončil nahrávanie celého kódu Androidu 5.0 Lollipop do projektu AOSP. Tento krok znamená dve dôležité veci – vývojári sa môžu pustiť do vytvárania vlastných ROM založených na čistom Androide a už čoskoro sa môžeme tešiť na finálnu verziu systému Android 5.0, ktorá by pre Nexus 5 a Nexus 7 2013 mohla byť dostupná už o niekoľko hodín!

183754-android50lollipop

Číslo zostavy LRX21M je špecifickým prvkom pre “lollipop-release”, ktorý bude vo svojej finálnej podobe dostupný ako “android-5.0_r1“. Spolu s týmto systémom Google uvoľnil aj kód pre Android TV, takže môžeme očakávať príval lacných a funkčných zariadení z Číny. Sami sme zvedaví, kedy Google uvoľní finálny systém pre svoje zariadenia a hneď, ako sa to stane, vás budeme o tejto udalosti informovať.

Zdroj: AndroidAuthority

4.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+