MojAndroid

Zapnúť WiFi, Bluetooth, či baterku bolo donedávna možné len pomocou ovládačov predinštalovaných výrobcami, alebo pomocou alternatívnych aplikácií z Obchodu Google Play. Ak ale patríte k užívateľom, ktorých smartfón beží na Androide 5.0 Lollipop, využiť môžete aj hlasové príkazy Google Now.

Bez názvu

Stačí pritom jednoduchý hlasový povel “Turn on flaslight” (Zapnúť baterku), resp. “Turn off flashlight” (Vypnúť baterku). Podobne je tomu aj v prípade vypnutia a zapnutia bezdrótových technológií WiFi a Bluetooth. Ostatné príkazy, ako napríklad zapnutie/vypnutie módu v lietadle, zapnutie/vypnutie GPS, či nastavenie jasu a hlasitosti fungujú naďalej s obmedzenými možnosťami. Po vyslovení povelu vás telefón presmeruje do nastavení, kde si vyššie spomínané funkcie môžete nastaviť podľa vlastných potrieb manuálne. Na správne fungovanie príkazov budete musieť tiež prepnúť jazyk zariadenia na angličtinu.

Bez názvu02

Zdroj: Phonearena

21.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+