MojAndroid

Spoločnosť Google prinesie už 4. októbra svoje nové referenčné smartfóny Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL. Smartfóny ponúknu pravdepodobne najnovší procesor Qualcomm Snapdragon 826 a systém Android 8.0 Oreo. Na udalosti by sme sa mohli dočkať aj nového zariadenia zo série Google Home alebo nového zariadenia Chromebook Pixel.

Always On nebude štandardom

Náš tip
Billboard odhalil dátum predstavenia nových Pixelov (AKTUALIZOVANÉ)

Novinka na poli smartfónov má ponúknuť aj nejakú tú pridanú hodnotu. Okrem integrácie správcu hesiel príde aj funkcia Always On displeja. Táto funkcia nie je štandardnou súčasťou nového systému Android 8.0 Oreo. Vo svojej podstate však prinesie funkcie podobné zo smartfónov LG a Samsung aj na nové smartfóny Pixel 2.

Funkcia posúva notifikácie a ďalšie základné informácie na nový level. Upozornenia či hodiny si môžete prezrieť aj na zhasnutej obrazovke. Používateľ fóra XDA developers vyskúšal neoficiálny port funkcie Always On na smarfóne Motorola Nexus 6. Výsledok bol pozitívny a napriek neoficiálnemu portu táto funkcia fungovala správne.

Náš tip
Google zverejnil víťazov Material Design Awards 2017

Páči sa vám funkcia “Always On”? Využívali by ste ju aj na vašom Android smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidcommunity

16.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+