MojAndroid

Spoločnosť TCL Communication, ktorá vyrába telefóny Alcatel, spustila predaj modelov telefónov ako je Alcatel 5 a Alcatel 3V, ktoré boli predstavené na MWC 2018. Oba modely majú displej s pomerom strán 18:9, duálny fotoaparát, plnú podporu európskych LTE sieti a zaujímavú cenovku.

Alcatel 5 – takmer bezrámový displej a duálny selfie fotoaparát

5,7“ FullView displejem s rozlíšením 1440 x 720px zaberá 77,4 % prednej plochy. Osadený je v zariadení chipset Mediatek MT6750 s osemjadrovým procesorom Cortex A-53. Predný duálny fotoaparát má širokouhlý záber a to 120° aj s osvetľovacou LED diódou vďaka čomu dokáže zachytiť takmer trikrát väčší záber ako štandardné selfie fotoaparáty. Fotoaparát je zaujímavý aj tým že sa automaticky prepne do širokouhlého režimu ak rozpozná v zábere viac ako dve tváre.

Alcatel 5 MWC

Zariadenie sa dá odomknúť snímačom odtlačkov prstov prípadne zariadenie disponuje aj odomknutím rozpoznania tváre – FaceKey. Senzor odtlačkov prstov je zároveň aj spúšť fotoaparátu v režime selfie, pohodlné a praktické. Ku samotnému senzoru je možné nastaviť takzvané “skratky” a teda na každý prst sa dá nastaviť spustenie inej aplikácie po jeho priložení na senzor. Zariadenie disponuje 3GB pamäte RAM a 32GB ROM. O napájanie sa stará Li-Ion 3000mAh batéria a predinštalovaný je Android 7.1 Nougat.

Alcatel 3V – hlavný duálny fotoaparát a Android vo verzii 8

Ďalšia novinka, Alcatel 3V, je vybavená 6“ FullView displejom s 2K rozlíšením (2160 x 1080px). Srdcom telefónu, je chipset MediaTek MT8735A zo štyrmi jadrami Cortex-A53. Je vybavený hlavným duálnym fotoaparátom, primárny 12Mpx snímač, dopĺňa 2Mpx snímač určený pre zmenu hĺbky ostrosti.

Alcatel 3V MWC

Rovnako aj tento model disponuje funkciou Face Key. Predinštalovaný je Android 8 Oreo a Li-Ion batéria je rovnako 3000mAh no je dostupný len v konfigurácii 2GB RAM a 16GB ROM.

Alcatel 5 je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach Metallic Black a Metallic Gold za 199,99€ a  Alcatel 3V  za rovnakú cenu 199,99€ v jednej fareb a to Spectrum Blue.

13.4.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+