MojAndroid

Veľkosť displeja patrí k najdôležitejším parametrom, na ktoré spotrebitelia dbajú pri kúpe nového zariadenia. Do úvahy je potrebné však celkovú plochu okolo displeja, ktorá by sa podľa všetkého mala v aktuálnom roku zmenšiť vo všetkých vlajkových lodiach. Na Internete sa objavila zaujímavá infografika, ktorá ukazuje akú plochu prednej časti telefónu zaberá displej a ako si polepšili nové modely v porovnaní so staršími.

ramik okolo displeja

Infografika zobrazuje všetky známe značky smartfónov vrátane Samsungu, LG, HTC alebo Apple. Na prvom mieste vedie samozrejme LG G2, ktorého displej tvorí 75,7% prednej časti. Hneď za ním, so stratou takmer jedného percenta, sa umiestnil Samsung Galaxy Note 3. Tretie miesto zaujal LG G Pro s o niečo nižším podielom 72,8%. Ďalšie tri priečky si vyrovnane rozdelili Galaxy S4, Nexus 5 a Motorola Moto X.

Zaujímavý je aj pohľad na to, v akej miere dokážu výrobcovia vylepšiť tento parameter v nových modeloch. Napríklad Galaxy Note 3 ponúka takmer o 6% menšiu plochu okolo displeja, než predchádzajúca generácia. Rovnaký skok je možné pozorovať aj v prípade Nexus zariadení. Preto sme zvedaví, ako sa výrobcom podarí redukovať rám okolo displeja v modeloch, ktoré majú byť predstavené v tomto roku.

Zdroj: androidcommunity

12.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+